1.5 C
Tirana
E martë, 29 Nëntor, 2022
Ballina Etiketimet Zemrën

Etiketim: zemrën

Ky ushqim forcon zemrën dhe ul sheqerin në gjak

0
Qepa është një perime e preferuar e shumë njerëzve. E hamë në sallatë, si shtesë në pjata, por me kujdes për shkak të aromës...

Përse personat që kanë probleme me zemrën duhet të hanë çokollatë...

0
Çokollata, përveç që e bën një person të lumtur, është gjithashtu shumë e dobishme për shëndetin e zemrës, kanë konfirmuar shkencëtarët amerikanë. Studimi, i zhvilluar...

Kiara Tito rikthehet në krahët e Butrint Imerit pasi i theu...

0
Prezantuesja Kiara Tito dhe këngëtari Butrint Imeri për rreth dy vite janë përfolur për një lidhje mes tyre, për të cilën asnjëherë s’kanë folur...

Farat e vogla chia/ Të mira për zemrën dhe diabetin, ideale...

0
Fara Chia janë fara të vogla të zeza nga bima Salvia Hispanica. Kjo bimë është në të njëjtën familje botanike me bimën e sherebelës...

Çfarë ushtrimesh duhet të shmangni patjetër nëse keni probleme me zemrën?

0
Nëse vuani nga sëmundjet e zemrrës, disa lloje ushtrimesh mund të bëjnë më shumë dëm sesa mirë kur bëhet fjalë për shëndetin tuaj. Sidoqoftë,...

Hani më shumë qepë të kuqe: Ajo vret qelizat e kancerit...

0
Ndërsa ekzistojnë shumë lloje të qepëve: të ëmbëla, spanjolle, të verdha, të bardha, të kuqe, qepët janë një nga ushqimet më të shëndetshme që...

Shenjat që tregon trupi kur keni probleme me zemrën

0
Problemet me zemrën manifestohen me disa simptoma që dallohen lehtë po të jeni të vëmendshëm. Në vijim ju sjellim disa nga shenjat që jep trupi...

Kush ia ka rrëmbyer zemrën? Viola hedh pas krahëve historinë me bosin...

0
Viola Spiro ka hedhur pas krahëve historinë e saj të shumëpërfolur e bosin e drogës, Valentin Selaj dhe ka nisur një lidhje të re...

Vaji i avokados, i rëndësishëm për lëkurën dhe zemrën tuaj

0
Të gjithë kemi dëgjuar rreth yndyrave të shëndetshme. Ne e dimë se ngrënia e avokados është një mënyrë për t’i marrë ato yndyra të shëndetshme,...

Katër pijet që duhet t’i pini çdo ditë për zemrën

0
Sëmundjet kardiovaskulare janë shkaktare të shumë vdekjeve në botë. Ato përfshijnë edhe çrregullimet e zemrës, aritminë dhe sëmundjen e arterieve koronare. Shëndeti i zemrës përmirësohet...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS