8.5 C
Tirana
E premte, 2 Dhjetor, 2022
Ballina Etiketimet Zemra

Etiketim: Zemra

“Vuaj nga zemra”/ Ish-ministri i Mjedisit kërkon lirim nga burgu

0
Ish-ministri i Mjedisit, Lefter Koka ka kërkuar zëvendësim të masës së sigurisë. Burime për median bëjnë me dije se kërkesa e Kokës do të shqyrtohet...

Zemra e zmadhuar, shkaqet, simptomat dhe mënyrat për parandalim

0
Një zemër e zmadhuar (kardiomegalia) nuk është një sëmundje, por më tepër një shenjë e një gjendjeje tjetër.Termi "kardiomegali" i referohet një zemre të...
Bebe Rexha: Zemra ime është me të gjitha familjet dhe të prekurit nga të shtënat në Teksas

Bebe Rexha: Zemra ime është me të gjitha familjet dhe të...

0
Është raportuar për 14 fëmijë të vdekur dhe një mësues të vrarë në një shkollë fillore në Teksas nga një person i armatosur (18-vjeçar),...

Zemra fiton gjithmonë; Pogba vendos të rikthehet te Juventusi

0
Pasi ka zgjidhur dyshimet e fundit, mesfushori ka vendosur: një kontratë trevjeçare është gati, një kontratë 7.5 milionë në vit plus bonuse (deri në...

Nga zemra deri tek kanceri, mungesa e vitaminës D shkakton këto...

0
Dobësi muskulore: Ka shumë mundësi të ndieni dobësi muskulore nëse nuk keni mjaftueshëm vitaminë D në gjakun tuaj. Për një lloj muskujsh, është e...

“Jo për zemra të dobëta” – Elon Musk paralajmëron se jeta...

0
Kolonistët e parë që mbërrijnë në Mars do të duhet të jenë të guximshëm dhe të përgatitur për një mjedis të vështirë, të ngushtë...

“Vuaj nga zemra dhe diabeti”/ Nënkryetari i Bashkisë së Lushnjes kërkon...

0
Nënkryetari i Bashkisë së Lushnjës, Gentian Nushi, i ka kërkuar Gjykatës të lirohet dhe t'i ndryshohet masa e sigurisë.Sipas burimeve të gazetares Anila Hoxha,...

Sëmuret Lefter Koka, ish-ministri përfundon në spital!

0
Ish-ministri i Mjedisit, Lefter Koka, i arrestuar për çështjen e inceneratorëve ka shfaqur probleme shëndetësore dhe për këtë arsye ka përfunduar në spitalin e...

“Sapo mora një telefonatë, zemra ime u thye”, Arbenita humb një...

0
Arbenita Ismajli ka humbur një person të dashur në familjen e saj. Përmes një shkrimi në instastory, ajo tregoi se motra e saj e mori...

Shqipëri/ Operohet nga zemra pacientja e parë me COVID-19

0
Një 56-vjeçare e infektuar me Covid është pacientja e parë që i është nënshtruar një ndërhyrjeje në zemër. Ekipi i kardiokirurgëve ka bërë të...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS