5.5 C
Tirana
E diel, 27 Nëntor, 2022
Ballina Etiketimet Zbatimi

Etiketim: zbatimi

​Raporti i Performances Komunale, ofrimi i shërbimeve dhe zbatimi i funksioneve...

0
Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal prezantoi sot Raportin e Performancës Komunale për vitin 2020. Raporti mblodhi të dhëna për 102 tregues në 19...

Reforma në Drejtësi/ Soreca: Të vazhdojë zbatimi i saj, duhen magjistratë...

0
Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca, thekson se Reforma në Drejtësi po ecën përpara dhe zbatimi i saj duhet të vazhdojë. Përmes një mesazhi...

“8 qershori po afron”/ Meta reagon pas qëndrimit të BE: Mesazhi...

0
Presidenti i vendit, Ilir Meta ka reaguar pas deklarates se bere nje dite me pare nga Bashkimi Evropian, per nje marreveshje te domosdoshme mes...

Zgjedhorja/ Reagon sërish Meta: Zbatimi i kushteve fillon me konsensusin për...

0
Presidenti Ilir Meta mëngjesin e sotëm ka zgjedhur të japë një tjetër mesazh  për palët politike, për sa i përket Reformës Zgjedhore. Ai duke...

Shefja e ONM-së: Zbatimi i reformës në drejtësi të vazhdojë me...

0
Drejtorja për Ballkanin Perëndimor në Komisionin Evropian dhe shefja e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit (ONM), Genoveva Ruiz Calavera, tha përmes një deklarate se zbatimi...

Sejamini: Shembja e Teatrit e paligjshme dhe arbitrare, zbatimi i vullnetit...

0
I ftuar në Ora News, analisti Neritan Sejamini u shpreh se në shembjen e Teatrit nuk u mor parasysh mendimi i qytetarëve të Tiranës...

Energjia dhe infrastruktura, fokusi i investimeve amerikane në Shqipëri, Kim: Interesi...

0
Duke e cilësuar bashkëpunimin ekonomik si një nga tre prioritetet e mandatit të saj në krye të diplomacisë amerikane në Shqipëri, ambasadorja Yuri Kim...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS