9.5 C
Tirana
E premte, 9 Dhjetor, 2022
Ballina Etiketimet Zakonet

Etiketim: Zakonet

Zakonet e njerëzve të suksesshëm që ju ndihmojnë të ecni përpara

0
E kush nuk dëshiron të jetë i lumtur, i shëndetshëm dhe i suksesshëm? Pavarësisht kësaj dëshire, shumica e humbasin rrugën, prandaj edhe ju kemi...

Zakonet që tregojnë se jeni të pakënaqur dhe çfarë duhet të...

0
Në këtë jetë duhet të jemi plotësisht të lumtur, pavarësisht se mendojmë se rrethanat nuk na lejojnë të arrijmë lumturinë, ne duhet ta kemi...

7 zakonet e fëmijëve që kanë inteligjencë të lartë emocionale

0
Shumë prindër përqendrohen më shumë në arritjet akademike të fëmijës së tyre sesa në inteligjencën e tyre emocionale. Sipas psikologut dhe gazetarit Daniel Goleman,...

Zakonet e njerëzve egoistë dhe si t’i shmangni ata

0
Njerëzit egoistë kanë një aftësi mbresëlënëse për të bërë hile, shtirur dhe gënjyer, për shumicën e gjërave që duan në jetë. Ata nuk e...

3 zakonet që trajnojnë trurin tuaj për të fituar më shumë...

0
Shumë njerëz shpenzojnë para që nuk i kanë fituar, për të blerë gjëra që nuk duan, për të impresionuar njerëzit që nuk u pëlqejnë....

Zakonet që duhet të miratoni sot për të ndaluar Alzheimerin

0
Alzheimer vret më shumë njerëz sesa kanceri i gjirit dhe kanceri i prostatës i kombinuar. Në vend që të përqendrohet në parandalimin e Alzheimerit, komuniteti...

Zakonet e njerëzve mirënjohës

0
Ndonjëherë, kur përballemi me vështirësi që na sjell jeta është shumë e thjeshtë të përfshihesh nga negativiteti dhe keqardhja. Ne shpesh përqendrohemi më shume...

7 zakonet e këqija që njerëzit e suksesshëm s’i kanë

0
Mund të jenë 1 për qind e popullsisë dhe kanë këtë të përbashkët: Ata nuk e kalojnë kohën kurrë duke bërë këto gjëra. Çfarë bën...

Anglia përgatit protokollin e pandemisë, ja zakonet qe do t’u ndalohen...

0
Në Angli vijojnë punën për të përgatitur terren për t’u rikthyer të luajnë ndeshjet e mbetura të sezonit dhe të dielën në mbrëmje kryeministri...

Zakonet e mëngjesit që ju shëndoshin

0
Ndryshoni rutinën e mëngjesit për të humbur peshë dhe qëndruar në formë. Ndoshta jeni duke treguar kujdes me ushqimin ose po stërviteni rregullisht, por...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS