4.5 C
Tirana
E hënë, 6 Shkurt, 2023
Ballina Etiketimet Ujë

Etiketim: ujë

Shkodra nën ‘pushtetin’ e ujit, Emergjencat Civile: I gjithë vendi do...

0
Drejtori i Drejtorisë së Gatishmërisë dhe Koordinimit të Përgjigjes Emergjente, Robert Hysenllari ka bërë një bilanc të situatës të shkaktuar nga moti i keq...

Situata në Shkodër/ Bie niveli i ujit në Drin dhe liqen,...

0
Vendi ynë është përfshirë prej ditësh nga një mot i keq me reshje intensive shiu dhe dëbore në zonat malore. Një nga qytetet më...

Pse të pish ujë para gjumit është e dëmshme

0
Uji është një nga elementët më kritikë për trupin e njeriut. Kur ju nuk pini mjafttueshëm H2O, trupi juaj bëhet i dehidratuar, gjë që...

Përmbytjet në Lezhë, 1500 hektarë ende nën ujë

0
Situata nga reshjet në qarkun e Lezhës vijon me problematika. Sipas emergjencave civile, në territorin e qarkut Lezhe, gjate mbrëmjes deri sot në mëngjes,...

Dy të vdekur dhe qindra banesa nën ujë, ‘zgjohet’ Rama, krahason...

0
Kryeministri Edi Rama është kujtuar të kryejë një inspektim në zonat e përmbytura në Shkodër ku tashmë qyteti ‘noton’ në ujë që prej 2...

Përmbytjet/ Bashkia Shkodër: 1685 hektar gjenden nën ujë, u evakuuan 26...

0
Bashkia Shkodër ka bërë publik bilancin e përmbytjeve si pasojë e motit të keq, ku 1685 hektar gjenden nën ujë. Po ashtu deri më tani...

Mjeku kardiolog tregon gabimin që bëni çdo ditë kur pini ujë

0
Edhe uji mund të jetë i rrezikshëm për shëndetin tonë dhe të jetë fatal. Gabimet që bëjnë shumë njerëz kur pinë ujë mund të...

Ëndërronte sikur shëtiste mbi ujë nëna 30- vjeçare mbyt fëmijët në...

0
Një nënë 30-vjeçare e njohur si Erin Merdy u arrestua sepse dyshohet për  vrasjen e fëmijëve të saj u gjetën të vdekur në bregun...

Italia po “vdes“ për një pikë ujë. Furnizim me orar dhe...

0
Italia ndodhet në një prag katastrofe hidrike e cila mudn të shoqërohet me ndërprerjen ose racionimin e furnizimit për pupullsinë. Kreu i Mbrojtjes Civile deklaroi...

“S’mban më ujë pilafi”/ Rikthehen të mërkurën protestat kundër rritjes së...

0
E mërkura pritet të rikthejë protestat në vend, kundër rritjes së çmimeve. Mësohet se qytetarët kanë organizuar përmes thirrjeve në rrjetet sociale se të mërkurën,...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS