fbpx
11 C
Tirana
Friday, April 3, 2020
Ballina Etiketimet Ujë

Etiketim: ujë

E frikshme ajo që ndodh me trupin nëse nuk konsumojmë shumë...

0
Uji është më i domosdoshëm për trupin se gjithçka tjetër që mund të konsumoni. Uji mundëson funksionimin e organeve në mënyrën e duhur, prandaj...

Dushi pas stërvitjes, duhet bërë me ujë të nxehtë apo të...

0
Përshëndetje njerëz të bukur dhe energjik. Shpresoj të jeni zgjuar me energjinë e duhur sot si ditë e premte që është dhe aq më...

Pini sa më shumë ujë kur keni kokëdhimbje

0
Uji i pijshëm mund të ndihmojë në parandalimin dhe trajtimin e dhimbjeve të kokës Dehidratimi mund të shkaktojë dhimbje koke dhe migrene në disa. Disa studime...

Fshati nën ujë, vërshimet rrotulluan veturat dhe mbushën shtëpitë me ujëra...

0
Imazhet nda droni tregojnë vërshimet që kanë përfshirë një fshat në Yorkshire të Anglisë, që ka rrotulluar veturat dhe ka mbushur shtëpitë me ujëra...

Iu janë zvogëluar rrobat pasi i këni larë me ujë të...

0
Shpesh disa veshje na tkurren, pas i lajmë me temperaturën jo të duhur. Por për t’i kthyer ato në gjendje fillestare, në mënyrë që të...

Nuk po tallemi me ju: Nike solli në treg atletet me...

0
Nëse ju duhej një tjetër provë se po dalim nga rruga e Zotit, këto atlete Nike mjaftojnë. Dje, firma me qendër në Brooklyn, MSCHF...

Ujë i nxehtë apo i ftohtë për larjen e dhëmbëve?

0
Larja e dhëmbëve është një pjesë shumë e rëndësishme e higjienës së përditshme. Nëse nuk i lan dhëmbët shpesh gjatë ditës (ose aq sa...

Pastë shtëpiake për depilim që s’ka fare kimikale agresive: Nevojitet vetëm...

0
Asnjëherë nuk ka qenë më e lehtë për të përgatitur pastë shtëpiake për depilim sesa tani. Për ta përgatitur një pastë të tillë, e cila...

Përfitimet e dushit me ujë të ftohtë

0
Dushi me ujë të ftohtë në vend të atij me ujë të ngrohtë ka shumë përfitime për shëndetin tonë – nga shkrirja e dhjamit...

Kujdesi i bimëve, ja sa dritë dhe ujë duan ato

0
Kur të blini lule, mendoni mirë për zgjedhjen që bëni, sepse luleve duhet përshtatur ambientin ku rriten. Se për çfarë lloji të luleve do...