25.5 C
Tirana
E martë, 16 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Turizëm

Etiketim: Turizëm

Turizëm si në Mesjetë te Kroi i Bardhë në Mirditë! Kimisti...

0
Në kufirin ndarës mes Lurës dhe Mirditës ndodhet Kroi i Bardhë, një zonë e cila po tërheq vëmendjen e vizitorëve gjatë viteve të fundit,...

Shkurtohet udhëtimi drejt bregdetit në jug të Shqipërisë, Rama njofton hapjen...

0
Një lajm i mirë vjen për të gjithë pushuesit që preferojnë jugun e Shqipërisë.Kryeministri Edi Rama ka njoftuar sot datat e hapjes së dy...

Deti, liqeni dhe mali tërheqin turistët, por në Shkodër mungon transporti

0
Shkodra mund të cilësohet nga qytetet e rralla në rajon dhe më gjerë që ofron për vizitorët thuajse të gjitha llojet e turizmit.Duke nisur...

Turisti anglez bie nga kati i tretë i hotelit në Dhërmi,...

0
Një djalë i ri nga Anglia ka rënë nga kati i tretë i një hoteli në Dhërmi pasi dyshohet se ka qenë në gjendje...

Zbulohet plani i për menaxhimin e Butrintit, çmimi i biletës 6...

0
Zbulohen detaje nga projekt-ligji për menaxhimin e Parkut Kombëtar të Butrintit në Shqipëri.Sipas modelit financiar të dorëzuar pranë Kuvendit të Shqipërisë, nga Fondacioni Amerikan...

Saranda përgatitet për sezonin turistik

0
Bashkia e Sarandës po vazhdon punën për të ofruar pastërti në tokë dhe në det për këtë sezon turistik.Bashkia bëri të ditur se grupet...

Bukuria e alpeve shqiptare shijohet nga grupi i turistëve të huaj

0
Ngrohja e motit ka nisur popullimin e alpeve shqiptare, kryesisht me turistë të huaj. Shtegu Theth-Valbonë dhe ansajellas është më i preferuari për turistët,...

Temperaturat e larta, pushuesit nga Kosova dominojnë bregdetin shqiptar

0
Çelja e sezonit turistik dhe temperaturat e larta kanë bërë që mijëra turistë vendas dhe të huaj të dynden në bregdet.Në Durrës si gjithmonë...

Qytetarët nga Kosova dyfishojnë prenotimet për pushime në Shqipëri

0
Saranda tashmë është një nga destinacionet më të pëlqyera të qytetarëve kosovarë në rivierën shqiptare, sidomos nga rinia.E pikërisht Saranda me drejtuesit e saj...

Rama publikon pamje nga rruga e bypass-it të Vlorës, hapet në...

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka njoftuar sot se rruga e bypass-it të Vlorës do të hapet për qarkullimin e automjeteve me fillimin e...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS