14 C
Tirana
Thursday, February 27, 2020
Ballina Etiketimet Tregojnë

Etiketim: tregojnë

Shenjat që tregojnë jeni duke rritur një fëmijë të llastuar

0
Asnjë prind nuk ëndërron që të rrit një fëmijë të llastuar. Mirëpo disa herë dëshirat e prindërve për t’ia dhënë më të mirën fëmijëve dhe...

A është flirtimi gabim, tregojnë ekspertët

0
Ekspertja e marrëdhënies, Maria Sullivan ka treguar nëse flirtimi është gabim apo jo. Sipas saj nga flirtimi mund të përfitojnë të dy partnerët duke ndikuar...

Manjola dhe Ezdalini tregojnë si nisi historia e tyre e dashurisë

0
Çifti i njohur i balerinëve, Manjola Hasani dhe Ezdalin Gorani ishin të ftuar pasditen e kësaj të premteje tek “Rudina” ku treguan historinë e...

6 shenjat që tregojnë se burri juaj nuk mund të jetojë...

0
Ne të gjithë e dimë se sa burra mund të përfundojnë duke shqetësuar gratë e tyre. Ka raste kur ata mund të bëhen të bezdisur...

Psikologët tregojnë 4 arsyet pse nuk është ide e mirë të...

0
Dëshironi të qëndroni mik me ish-in? Lexoni fillimisht këtë studim. Sipas psikologëve, të qëndruarit mik me ish-in pas ndajres nuk është një ide e...

8 shenja që tregojnë se jeni lodhur nga puna

0
Për të shkuar deri tek suksesi rruga kalon përmes vështirësish dhe sakrificash, por kjo nuk do të thotë kurrsesi se duhen prishur balancat. Më poshtë...

Ekspertët tregojnë se cfarë u shkaktojnë fëmijëve telefonat e mençur dhe...

0
Larg smartfonët dhe tabletët nga duart e fëmijëve tanë të vegjël! Sinjalizimi, edhe pse i mbështetur nga një studim shkencor prestigjioz, erdhi në dhjetor...

8 sjellje të fëmijës që tregojnë se ai ka nevojë për...

0
Si të rriturit, edhe fëmijët kanë ulje-ngritjet e tyre. Ata mund të jenë shumë të ndjeshëm dhe të ndjehen të shqetësuar për shkak të...

Simptomat që tregojnë një sulm në zemër një muaj më herët

0
Parandalimi i sëmundjes është gjithmonë një mundësi më e mirë sesa të presësh që ajo të ndodhë dhe më pas fillimi i trajtimit. Ky...

Shenjat që tregojnë se partneri po fsheh diçka nga ju

0
Të gjithë kanë sekrete që i mbajnë vetë, por çdo marrëdhënie duhet të bazohet në besim. Komunikimi i mirë është thelbësor, por nëse partneri...