18.5 C
Tirana
E martë, 27 Shtator, 2022
Ballina Etiketimet Tjua

Etiketim: tjua

Gjashtë veprime të cilat do t’jua shpëtojnë jetën: Kështu ndalet vetura...

0
Fatmirësisht, dështimi i frenave vërtet ndodh rrallë, mirëpo kurrë si dihet Pra, qoftë larg nesh, ekziston mundësia që, madje edhe në veturat e shtrenjta, të...

Para sulmit në zemër, shfaqet ky ndryshim në lëkurë: Ajo është...

0
Simptomat më të shpeshta të sulmit në zemër janë dhembja në gjoks, frymëmarrja e vështirësuar dhe ndjenja e krupës Sulmi në zemër shfaqet për shkak...

Thënie nga Goethe që do t’jua ndryshojnë mënyrën si e shihni...

0
Johann Wolfgang von Goethe (1749 – 1832) ka qenë poet gjerman, dramaturg, novelist dhe shkencëtar. Ai konsiderohet një prej figurave më të mëdha letrare...

Nga Mark Wahlberg tek Eminem – të fshehtat e nëntë të...

0
Për personalitet e famshme raportohet çdo ditë, aq sa është vështirë të mendohet se ka diçka për ta që publiku nuk e di. Megjithatë,...

Thëniet nga Dalai Lama që do t’jua ndryshojnë krejtësisht jetën

0
Shenjtëria e tij, Dalai Lama, është lider botëror që është i përkushtuar për promovimin e vlerave pozitive, siç është vetë-displina, toleranca, falja, mëshira dhe...

6 mënyrat si shikimi sy më sy mund t’jua ndryshojë jetën

0
Njerëzit zakonisht bëjnë kontakte sy më sy 30 deri në 60% të kohës kur janë në një bisedë. Mirëpo, për të krijuar një lidhje...

Jeta në dhomën e gjumit është kthyer në rutinë? Këto 5...

0
Nëse jeni në një marrëdhënie të shëndoshë, kjo është e mrekullueshme dhe po aq do të ishte edhe nëse kjo marrëdhënie do të ishte...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS