fbpx
26 C
Tirana
Friday, June 5, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Teknologjia 6 botimet morava

Etiketim: teknologjia 6 botimet morava

Vivo X50 Pro bëhet smartfoni i parë me sistemin “gimbal” të...

0
Kamerat e smartfonëve janë avancuar shumë kohëve të fundit, derisa prodhuesit po arrijnë që t’i përshtatin edhe më tutje në mënyra sa më inovative. Prodhuesi...

Microsoft “do të zëvendësojë gazetarët me robotë”

0
Microsoft do të zëvendësojë dhjetëra gazetarë me kontratë në faqen e internetit të MSN dhe të përdorë sisteme të automatizuara për të zgjedhur histori...

BMW Serie 5 vjen me shumë risi

0
Një nga makinat më të njohura në botë është ridizajnuar plotësisht. Nga jashtë, ndryshimet nuk janë shumë të mëdha, por makina ka tashmë një...

Ferrari SF90 e “zgjoi” Monakon gjatë xhirimeve të një filmi të...

0
Me Charles Leclerc në timon, ky Ferrari arriti të lëvizte me mbi 240 kilometra në orë Gjatë vjeshtës, pritet që të lansohet Ferrari SF90, brenda...

Realme X3 një super celular me një super kamerë

0
Realme X3 fillon në Evropë dhe vjen me një ekran 120Hz dhe zoom periskop. Kompania Realme është duke punuar shumë për të fituar teren në...

Vetëm tri ditë pasi e bleu një Ford Mustang të ri,...

0
Shpejtësia që ofron kjo veturë dhe aftësitë për vozitje të shoferit, nuk u përshtatën aspak Ford Mustang GT është një makinë e fuqishme, të cilën...

Shitjet e Alibaba gjatë izolimit të Covid-19 në nivele rekord

0
Gjiganti Kinez Alibaba raportoi të ardhura dhe fitime mbi pritshmëritë e analistëve për tre mujorin e parë të 2020 ndërsa izolimi i Covid-19 shtyu...

Zbulimi tronditës/ Fusha magnetike e Tokës po dobësohet

0
Ekspertët kanë zbuluar mes Afrikës dhe Amerikës së Jugut një rajon të madh me intensitet magnetik të zvogëluar, të quajtur “Anomalia e Atlantikut të...

Karantina shtoi orët e qëndrimit para ekranit. Ja se si të...

0
Sapo keni fikur televizorin apo kompjuterin, shikoni telefonin tuaj dhe mund të qëndroni aty për orë të tëra pa e kuptuar se kështu po...

Vendimi drastik i Zuckerberg, punonjësit mund të punojnë nga shtëpia për...

0
Facebook ka vendosur “të përqafojë” përgjithmonë punën në distancë edhe pasi të lehtësohen bllokimet e vendosura me qëllim parandalimin e koronavirusit. Ky vendim u përcoll...