fbpx
20 C
Tirana
Monday, June 1, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Teknologji elektrike 11

Etiketim: teknologji elektrike 11

Arsyeja misterioze e shfaqjes në billbord të reklamës së Toyota Supra...

0
Shfaqja e kësaj reklame, nuk bëhet si pjesë e teknikës, me të cilën paralajmërohet ndonjë makinë e re Toyota GT Supra e re ka marrë...

Jeep fillon numërimin së prapthi deri më katër qershor kur do...

0
Makina SUV më e kërkuar nga Jeep, do të ketë ndryshime mjaft atraktive Gjatë një konference që do të zhvillohet nëpërmjet internetit, kanali Jeep Europe...

Space X lanson anije kozmike

0
Një udhëtim të rrallë do të ndodhë në SHBA. Dy veteranët e NASA-së, do të fluturojnë për Space X. Në stacionin hapësinor ndërkombëtar do të qëndrojnë...

Zbulimi tronditës/ Fusha magnetike e Tokës po dobësohet

0
Ekspertët kanë zbuluar mes Afrikës dhe Amerikës së Jugut një rajon të madh me intensitet magnetik të zvogëluar, të quajtur “Anomalia e Atlantikut të...

Vendimi drastik i Zuckerberg, punonjësit mund të punojnë nga shtëpia për...

0
Facebook ka vendosur “të përqafojë” përgjithmonë punën në distancë edhe pasi të lehtësohen bllokimet e vendosura me qëllim parandalimin e koronavirusit. Ky vendim u përcoll...

Zbulohen detajet dhe çmimet për iPhone 12, iPhone 12 Max, 12...

0
Detajet kryesore të iPhone 12 janë zbuluar. Nëse janë të vërteta lajmet e fundit që kanë qarkulluar në internet, ne tani dimë pothuajse gjithçka për...

Shpejtësitë e internetit janë akoma normale pavarësisht presionit të shtuar të...

0
Shpejtësitë e shkarkimit kanë rënë vetëm pak përkundër kërkesës së rritur, zbulon studimi. Shpejtësitë e shkarkimit kanë rënë vetëm me një mesatare prej 2%, sipas...

Fortnite sërish me koncert për lojtarët

0
Epic Games e cila është në pronësi të Fortnite ka njoftuar për një tjetër koncert live ku do të shfaqen Dillon Francis, Steve Aoki...

Shkencëtarët: Testet për antitrupa nuk provojnë imunitet nga COVID-19

0
Administrata federale e Shteteve të Bashkuara ka sinjalizuar probleme serioze me testet për antitrupa kundër koronavirusit. Sipas raporteve në treg aktualisht qarkullojnë mbi 150...

Fëmijët gjithnjë e më shumë po shikojnë materiale pornografike në internet...

0
Gjatë pandemisë së coronavirusit, prindërit e stresuar po fokusohen edhe më shumë në ekranet e smartfonëve, derisa të njëjtën gjë po ua lejojnë edhe...