fbpx
12 C
Tirana
Wednesday, June 3, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Sportistët

Etiketim: Sportistët

Sportistët më të paguar në botë

0
Revista prestigjioze “Forbes” ka përditësuar listën e saj të sportistëve më të paguar në vitin 2020. Leo Messi humbet numrin një në këtë renditje, duke...

Federer, Ronaldo, Messi… sportistët më të paguar në botë, sipas Forbes!

0
Sipas një hulumtimi të përgatitur nga ana e revistës ”Forbes”, e cila ka llogaritur pagat, të ardhurat nga sponsorët dhe bonuset e sportistëve nga...

Sportistët elitarë dhe Shpresat Olimpike 2020 filluan trajnimet

0
Është mbajtur sot seanca e parë e seminarit ndërkombëtar për shkathtësi (fleksibilitet) mentale, të cilin po e vijojnë rreth 40 sportistë elitarë, Shpresa Olimpike...

“Të ndërtosh sportistët pas sfidës së luftës”

0
Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Besim Hasani, ka zhvilluar sot një prezantim para ekspertëve ndërkombëtarë të kompanisë australiane Optimization HUB. Qëllimi i prezantimit ishte...

Sokoli: “Të gjithë sportistët janë pro rifillimit të edicionit”

0
Kanë kaluar më shumë se dy muaj prej kur futbolli në Kosovë është pezulluar pas masave të Qeverisë së Kosovës për parandalimin e pandemisë...

Tragjedi, këta janë sportistët e talentuar që humbën jetën në një...

0
Kroacia është goditur nga një tragjedi. Dy sportistë e talentuar humbën jetën gjatë një aksidentit. Lajmin e ka konfirmuar edhe mediat kroate, si “Dalmacija...

Selektori i Kosovës lëshon bombën: Jo sportistët e mi në Serbi!...

0
Selektori i kombëtares së Kosovës në boks (me femrat), Besim Brahimi, ka reaguar ashpër në lidhje për pjesëmarrje të boksierëve të kombëtares së Kosovës...

Foto e rrallë, nusja e mrrolur, sportistët e Kosovës në pajton...

0
Janë modestë, flasin shumë pak dhe tërë përqendrimin e kanë në punën profesionale.  Është çifti i lumtur, ish basketbollisti Arben Bislimi dhe ish volejbollistja Mimoza Shkodra. Mrekullia...

Sportistët shqiptarë apel kryeministrit: Ku janë shpërblimet tona?

0
Dy kampionët shqiptarë, Briken Calja dhe Izmir Smajlaj, i dërguan një video-mesazh, presidentin Edi Rama, nëpërmjet emisionit “Opinion”, ku ky i fundit ishte i ftuar, teksa i...