fbpx
13 C
Tirana
Friday, May 29, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Shendetesia wikipedia

Etiketim: shendetesia wikipedia

Nëse fëmija juaj tregon që i dhemb barku në pjesën e...

0
Dhembjet të cilat zgjasin më shumë se një ditë janë shenjë që urgjentisht duhet të paraqiteni te mjeku Edhe pse përflakja e zorrës qorre më...

Harrojeni ujin, nëse dëshironi të hidratoheni duhet të konsumoni diçka tjetër

0
Nëse deri më sot keni menduar se konsumimi i ujit është e vetmja zgjidhje për të qëndruar të hidratuar, po ju themi se e...

Kjo bimë ka forcë shëruese: Mbron nga sëmundjet dhe ngadalëson plakjen!

0
Në vazhdim lexoni cilat janë ato të mira shëndetësore që i sjell kjo bimë e cila mbin vetë Bordullaku është bimë e cila rritet gjithandej...

Bëjeni këtë një herë në ditë dhe kurrë nuk do të...

0
Kjo procedurë duhet të përsëritet një herë në ditë, më së miri në mëngjes në lukth të thatë apo në mbrëmje para se të...

Ushqimet që duhet konsumuar para gjumit

0
Disa ushqime nuk duhet të konsumohen para se të flini Pagjumësia apo çrregullimet e gjumit ndikojnë negativisht në rutinën tonë të përditshme, na bëjnë...

Një herë në ditë bëni këtë dhe kurrë nuk do të...

0
Kjo procedurë duhet të përsëritet një herë në ditë, më së miri në mëngjes në lukth të thatë apo në mbrëmje para se të...

Çfarë i ndodh trurit tuaj kur nuk flini gjumë?

0
Ky është një problem i zakonshëm, sidomos i ditëve të sotme, i jetës moderne, i ritmit të pashoq dhe gjithë dinamikës që kap njerëzit...

U testuan 10 vjet, më në fund dalin në shitje biskotat...

0
Pesëdhjetë e pesë vjet nga lindja e Nutella, kompania ”Ferrero” nxjerr në treg biskotat e para të mbushura me krem ​​lajthie ndër më të...

Shkenca: Nëse pini 2 kafe në ditë, mund të jetoni më...

0
Një studim i ri tregon: nëse pini 2 kafe në ditë, mund ta zgjasni jetën tuaj me dy vite. Siç të gjithë e dimë,...

Ushqimet që duhet dhe nuk duhet t’i hani para gjumit

0
Pagjumësia apo çrregullimet e gjumit ndikojnë negativisht në rutinën tonë të përditshme, na bëjnë më emotivë e më pak produktivë. Por, ne mund të përzgjedhim...