4.5 C
Tirana
E hënë, 6 Shkurt, 2023
Ballina Etiketimet Serbia

Etiketim: Serbia

Intervista/Agim Nesho: Kosova të pranojë asosiacionin e komunave serbe pa atribute...

0
Nga Klara Dervishi Faktori ndërkombëtar vijon intensivisht përpjekjet për gjetjen e një zgjidhje për Kosovën por sa më shumë bëhet kjo e qartë aq më...

Intervista/ Behgjet Pacolli, presidenti i tretë i Kosovës: Trupat Serbe në...

0
Klara Dervishi Situata në Veri të Kosovës ka rritur tensionet dhe frikën e një përshkallëzimi të mëtejshëm që do kishte pasoja të pariparueshme dhe ndoshta...

Intervista Ardian Muhaj: Elita po tërheq zvarrë vendin dhe po largon...

0
Largimi i të rinjve dhe jo vetëm nga Shqipëria, kriza që ka kaplosur një pjesë të mirë të vendeve Ballkanike dhe ajo çfarë ndodh...

Intervista/ Ragmi Mustafa: Prishtina zyrtare shpeshherë gulfatet (tulatet) nga europianët kur...

0
Intervistoi: Klara Dervishi Bashkimi i shqiptarëve të Kosovës Lindore me Republikën e Kosovës duket se mbetet ende një ëndërr e largët por jo e pamundur...

Intervista /Fatos Rushiti: Vota në Itali një mësim për BE që...

0
Fitorja e së djathtës ekstreme në Itali ka rizgjuar dyshime dhe pikëpyetje në Europë por edhe deri në SHBA se një nga vendet themluese...

Humb durimin Serbia, përgjigje BE-së: As nuk e njohim Kosovën e...

0
Ministri i Punëve të Brendshme Aleksandar Vulin ka reaguar sot ndaj rezolutës për Serbinë të miratuar nga Parlamenti Evropian. Në njoftimin që do e...

Bilchik: Nuk është ultimatum, Serbia të vendosë nëse do të jetë...

0
“Në raportin për Serbinë, ne i kemi bërë thirrje të qartë autoriteteve serbe për të mbajtur zgjedhje vendimtare. Serbia është më e dobëta në...

Berisha reagon pas deklaratës së Lavrovit për Ballkanin e Hapur: Dënoj...

0
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka reaguar sot pas deklaratave të shefit të diplomacisë ruse, Sergei Lavrov, i cili ka thënë se Rusia...

​Serbia nuk merr pjesë në takimin e Komiteti të Transportit në...

0
Sot në Prishtinë u zhvillua takimi i Këshillit Ministror të organizuar nga Komiteti i Transportit, ku kanë marrë pjesë ministrat e infrastrukturës nga Ballkani...

Debate për Srebrenicën! Analisti shqiptar: Po na del që Ramën e...

0
Ne emisionin "Open" në News24 është diskutuar edhe për rrëzimin që mazhoranca i bëri rezolutës që dënon gjenocidin në Bosnje, propozim i bërë ky...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS