fbpx
34 C
Tirana
E enjte, 13 Gusht, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Racizmin

Etiketim: racizmin

Lewis Hamilton: Komentet e Bernie Ecclestone për racizmin ishin injorante

0
Kampioni i Formula 1 Lewis Hamilton ka thënë dje se Bernie Ecclestone është “injorant dhe i paarsimuar” pasi ish-pronari i kamionatit të Formula 1...

​Jolie deklarohet mbi racizmin sistematik: Është koha për ndryshimin e ligjeve

0
Angelina Jolie ndau mendimet e saj për racizmin sistematik si nëna e fëmijëve të birësuar me ngjyrë. Aktorja e “Maleficent” iu drejtua tensionit dhe protestave...

Pas protestave, L’Oreal kërkon përsëri modelen që shkarkoi prej komenteve mbi...

0
Grupi i kozmetikës L’Oreal i ka kërkuar së fundmi modeles britanike Munroe Bergdorf të punojë për të këshilluar kompaninë mbi diversitetin dhe përfshirjen, tre...

Jennifer Aniston dhuron një milion dollarë për të luftuar racizmin, pas...

0
Aktorja e njohur, Jennifer Aniston, ka dhuruar një milion dollarë për të luftuar ndaj racizmit, pas vdekjes së afro-amerikanit George Floyd. Ylli i serialit “Friends”...

Universitetet nuk arrijnë të luftojnë racizmin në shkolla

0
Një hetim nga Komisioni i Barazisë dhe të Drejtave të Njeriut (EHRC) zbuloi se rreth një e katërta e studentëve etnikë të pakicave, përfshirë...
- Advertisement -

ME TE SHIKUARAT

HOT NEWS