18.5 C
Tirana
E mërkurë, 5 Tetor, 2022
Ballina Etiketimet Pronën

Etiketim: pronën

Kishin konflikt për pronën, 42-vjeçari godet me sende të forta një...

0
Konfliktet për pronën janë një nga problematikat më të mëdha në vendin tonë. Policia e Matit ka arrestuar një 42-vjeçar pasi ka goditur me sende...

Ndodh dhe kjo në Shqipëri! Tre zyrtarët e Kadastrës i marrin...

0
Prokuroria e Tiranës bën me dije se këtë të hënë masat e sigurisë për katër shtetas, pasi në kundërshtim dhe shkelje të hapur të...

Konflikti për pronën/ Shkodër, 31 familje përplasen me zyrën e përmbarimit

0
Çështja e pronësisë, ka çuar në përplasje fizike mes disa familjeve në lagjen “Skenderbeg” të Shkodrës dhe zyrës së përmbarimit. Janë 31 familje të cilat...

Sherr për pronën, fqinji plagos me armë zjarri policin në Tropojë

0
Një efektiv policie në Tropojë është plagosur me armë zjarri nga fqinji i tij, pas një konflikti për pronën mes tyre. Sherri ndodhi kur...

Sherr për pronën dhe dhunë ndaj bashkëshorteve, arrestohen tre persona në...

0
Dy persona janë arrestuar në Bulqizë, pasi kanë ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshorteve të tyre. Gjithashtu, në pranga ka rënë dhe një...

Fabrika e bitumit në Krrabë, pronari i truallit: Po më vjedhin...

0
Bashkia Tiranë ka vendosur që fabrikën e bitumit ta vendosë në një tokë ku nuk është pyetur pronari i saj. Besim Velija tregon se...

Vritet një person në Gjirokastër, 60- vjeçari humb jetën pas sherrit...

0
Mbrëmjen e sotme një person humbi jetën pas një sherri për motive pronësie në Gjirokastër. Raportohet se viktima është Andrea Xhavara rreth 60- vjeç. Sipas informacioneve...

Top Story/ Historia e familjes Boçari, fituan pronën në Strasburg por...

0
Uzurpimi i trojeve në bregdet është një fenomen që ka prodhuar qindra konflikte ndër vite. Profesor Gëzim Boçari, endet gjykatave prej 2 dekadash, për...

Top Story/ Abuzimi flagrant me pronën në Berat, duke përdorur ligjin...

0
Ndarja e tokave truall është një abuzim masiv që ka ndodhur pasi këto hapësira nuk janë subjekt i ligjit 7501. Siç e shikoni edhe...

Sherr per pronen mes 3 familjeve ne Kukes, 2 ne spital...

0
Një sherr për motive pronësie ka shkaktuar përplasje mes 3 familjeve në Kukës dhe për pasojë 2 persona kanë mbetur të...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS