18.5 C
Tirana
E mërkurë, 5 Tetor, 2022
Ballina Etiketimet Prindërit

Etiketim: prindërit

Diabeti tek fëmijët, ç’duhet të kenë kujdes prindërit

0
Në të gjithë botën, incidenca e diabetit është në rritje, dhe rrjedhimisht kështu është edhe diabeti mes fëmijëve. Shumica e fëmijëve janë të prekur...

10 sjellje të fëmijëve për të cilat duhet të shqetësohen prindërit

0
Në përgjithësi, fëmijët përjetojnë një ndryshim në sjellje sepse janë të lodhur, të uritur, të mërzitur, apo edhe të irrituar. Por cilado qoftë arsyeja, këto...

Dhunoni dhe kërcënoi me thikë prindërit, arrestohet ‘i droguar’ 40-vjeçari në...

0
Një krim i rëndë në familje është paralajmëruar këtë të mërkurë në Tiranë, pasi djali dhunonte dhe kërcënonte prindërit. Mësohet se shtetasi me iniciale T....

Mësuesit ankohen për oraret/ Sindikalistët: Mësimi me turne, qëndrojmë më shumë...

0
Mësuesit në Lushnjë ankohen për orarin e zgjatur të punës për shkak të pandemisë.  Kryetari i sindikatës së mësuesve të Lushnjes, Pirro Kallajxhiu thotë...

Mësimi, 25 minuta nuk mjafton/ Nxënësit ankohen për maskat, prindërit për...

0
Dita e dytë e shkollës ka pothuajse të njëjtat problematika si në 14 shtator. Grumbullime të mëdha, vështirësia e mbajtjes së maskës apo dhe...

Talebanët i vranë prindërit, 15-vjeçarja afgane merr armën e hakmerret!

0
Talebanët i vranë prindërit, e atëherë një vajzë 15 vjeçare në provincën e Ghorit në Afganistan dhe vëllai i saj i vogël morën një...

Si të bëheni prindërit më të mirë në botë: 12 këshilla...

0
Të jesh prind i mirë nuk është e lehtë. Edhe pse shumë besojnë se edukimi i një fëmije është mjaft i thjeshtë, në të...

Vajza afgane qëllon për vdekje tre talibanët që i vranë prindërit

0
Një vajzë afgane ka qëlluar për vdekje tre militantë talibanë, pasi ata kishin vrarë prindërit e saj që ishin pro-qeveritarë. Incidenti ndodhi javën e...

Fëmijët të cilët në mënyrë të saktë ju pëlqejnë, dhe ngjajnë...

0
Ju mund të jeni edhe konfuz shumë herë se kush është prindi dhe kush është fëmija, nga ngjashmëria e tyre. Por ka raste kur...

A rrezikohet fëmija nëse prindërit kanë të njëjtin grup gjaku?

0
Kur të dy prindërit e kanë të njëjtin grup gjaku dhe të njëjtin faktor rhesus, nuk është shkak që fëmija të lindë me pasoja. Të...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS