9.5 C
Tirana
E diel, 2 Prill, 2023
Ballina Etiketimet Presionit

Etiketim: presionit

Ulja e presionit te gjakut me këto 15 ushqime

0
1. Bajamet dhe arrat Bajamet dhe arrat përmbajnë yndyra të pangopura, që ndihmojnë në uljen e nivelit të kolesterolit. 2. Banane Bananet janë të pasura me kalium,...

Vuçiç flet për presion: Ka kaluar koha e presionit ndaj shteteve...

0
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç tha sot pas mbërritjes në Samitin e BE-së se ka ardhur në Bruksel për të biseduar me miqtë evropianë...

Disa mënyra që ndihmojnë për uljen e presionit të gjakut

0
Pavarësisht nga mbizotërimi i tij, presioni i lartë i gjakut është një gjendje disi mistike. Është një simptomë serioze e mosfunksionimit kardiovaskular dhe mund të...

“Po! Ka prova që Covid-19 përhapet nga ajri”- OBSH e pranon...

0
Pas presionit nga 239 shkencëtarë, OBSH ka pranuar se ka prova që dëshmojnë se Covid-19 përhapet edhe nga ajri. Ditën e djeshme grupi i...

Omega 3 ndihmon në uljen e presionit të gjakut

0
Acidi yndyror Omega-3 që gjendet tek peshqit ndihmon në uljen e presionit të gjakut dhe mund të ndihmojë luftën kundër depresionit, ka zbuluar...

PD: Venecia konfirmoi se presidenti nuk iu nënshtrua presionit kriminal të...

0
Partia Demokratike deklaron se opinionet e fundit të Komisionit të Venecias për Gjykatën Kushtetuese dhe për ligjin e censurës së medias, provuan se 15...

Shpejtësitë e internetit janë akoma normale pavarësisht presionit të shtuar të...

0
Shpejtësitë e shkarkimit kanë rënë vetëm pak përkundër kërkesës së rritur, zbulon studimi. Shpejtësitë e shkarkimit kanë rënë vetëm me një mesatare prej 2%, sipas...

Begiq: Nëse në Kosovë janë budallenjë, le t’i nënshtrohen presionit

0
Elmedin Begiq ka thënë se nuk është dicka e re nga ana e klubeve, të tillë janë ato, saher që vijnë të holla, ato...

Mes presionit të madh e shumë padive, Trump do t’i bëjë...

0
Presidenti Donald Trump njoftoi të enjten se do të publikojë të dhëna mbi financat e tij përpara zgjedhjeve presidenciale të 2020, duke shtuar se...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS