9.5 C
Tirana
E diel, 2 Prill, 2023
Ballina Etiketimet Presionin

Etiketim: presionin

Këshillat që duhen ndjekur për të mbajtur në kontroll presionin e...

0
Ka shumë gjëra në rutinën tuaj që mund të ndryshoni në mënyrë që të kontrolloni presionin e lartë të gjakut. Ushqyerja e shëndetshme, ushrimet...

Bajamet, ulin presionin e gjakut dhe të pasura me fibra

0
Bajamet ndihmojnë në uljen e presionit të gjakutPresioni i lartë i gjakut është një nga faktorët kryesorë të rrezikut për sëmundjet e zemrës. Është...

Risia/ Smartwatch i Samsungut mat edhe presionin e gjakut

0
Smartwatch-i i Samsung tashmë mund të masë edhe presionin e gjakut. Lajmin e bëri të ditur vetë kompania e cila paraqiti aplikacionin Samsung Monitor...

Smartwatch i Samsungut, mat edhe presionin e gjakut!

0
Smartwatchi i Samsung tashmë mund të masë edhe presionin e gjakut. Lajmin e bëri të ditur vetë kompania e cila paraqiti aplikacionin Samsung Monitor...

​Smartwatch i Samsungut tashmë mund të masë edhe presionin e gjakut

0
Smartwatch i Samsung tashmë mund të masë edhe presionin e gjakut, bën të ditur kompania. Kompania ka lëshuar aplikacionin Samsung Monitor Health, i cili lejon...

Aleanca ne protestë sot në 16:30, PD denoncon presionin: Po ndalohen...

0
Aleanca për Mbrojtjen e Qytetarëve ftoi sot në orën 16:30 qytetarët të jenë sot në protestë si reagim për shembjen e godinës së Teatrit...

5 gjëra që mund të bëni për të kontrolluar presionin e...

0
Presioni i lartë i gjakut, i njohur gjithashtu si hipertension, është një nga çështjet më të zakonshme shëndetësore në të gjithë botën. Shkenca nuk ka...

“Nuk jam gati për t’u bërë nënë”, Nicki Minaj po përballet...

0
Nicki Minaj dhe partneri i saj Keneth Petty, u kurorëzuan në martesë ditën e 21 tetorit. Çifti organizoi një ceremoni private ku prezentë ishin vetëm...

Mnuchin: SHBA-ja do të rrisë presionin ndaj Iranit

0
Sekretari amerikan i Thesarit, Steven Mnuchin ka thënë të hënën se Shtetet e Bashkuara do të rrisin presionin ekonomik ndaj Iranit, për shkak të...

Ulni presionin e gjakut dhe kolesterolin me lëng domate

0
Lëngu i domateve është në gjendje të ulë tensionin e gjakut dhe kolesterolin ‘e keq’, duke zvogëluar kështu rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare. Kjo është...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS