14.5 C
Tirana
E diel, 2 Tetor, 2022
Ballina Etiketimet Premierligë

Etiketim: Premierligë

Liverpool thyen rekordin e Man Cityt në Premierligë

0
Liverpool ka barazuar rekordin e Manchester City për më së shumti fitore brenda një sezoni, me fitoren 1:3 ndaj Newcastle United. ‘The Reds’ kanë fituar...

Ky është golashënuesi më i mirë i sezonit 2019/2020 në Premierligë

0
Sulmuesi i Leicester City, Jamie Vardy, ka fituar Këpucën e Artë të Premierligës, si golashënuesi më i mirë i sezonit 2019/2020. Reprezentuesi anglez këtë sezon...

David Silva luan sot ndeshjen e fundit në Premierligë

0
10 vite pjesë e Manchester Cityt. 4 tituj të Premierligës, 5 Kupa të Anglisë dhe dy FA Cup. David Silva sot i jep lamtumirën Premierligës...

David Silva sot luan ndeshjen e fundit në Premierligë

0
Sot do të marrë fund një dekadë e mrekullueshme e David Silva. Ikona spanjolle e Manchester City, David Silva, sot luan ndeshjen e tij të...

Adam Lallana bëhet me skuadër të re, mbetet në Premierligë

0
Brighton janë gati të konfirmojnë transferimin e Adam Lallana si lojtar i lirë nga Liverpool në ditët e ardhshme. 32 vjeçari mori një lamtumirë emocionuese...

WBA rikthehet në Premierligë

0
West Bromwich Albion janë rikthyer në Premierligë. Skuadra e drejtuar nga trajneri kroat, Slaven Bilic, ka siguruar rikthimin në elitën e futbollit anglez, pavarësisht barazimit...

Guardiola: Pushimi i ujit nuk duhet të bëhet i përhershëm në...

0
Trajneri i Manchester Cityt Pep Guardiola thotë se nuk është në favor që pushimi i ujit të vazhdojë në Premierligë edhe sezonin e ardhshëm. Që...

Superndeshjet e ditës së sotme në Premierligë dhe Serie A

0
Në Premier League dhe Serie A, javët e kampionatit i lënë shumë shpejt vendin njëra-tjetrës pasi luhet çdo 3 ditë. Këtë të shtunë nis java...

Guardiola: Man City e ka të vështirë të fokusohet në Premierligë

0
Pep Guardiola ka zbuluar se cili është problemi i skuadrës së tij. Pas fitores së Manchester City në Kupën FA, trajneri Pep Guardiola ka dhënë...

Juventus hedh poshtë shansin që Rabiot të kalojë në Premierligë

0
Juventus nuk mendon të heq dorë nga Adrien Rabiot. Drejtuesit e Juventus kanë bërë të ditur se vazhdojnë të llogarisin në shërbimet e Rabiot, përkundër...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS