10.5 C
Tirana
E hënë, 30 Janar, 2023
Ballina Etiketimet Portokall

Etiketim: portokall

10 ushqime me më shumë vitaminë C se një portokall

0
Kur mendoni për vitaminën C, në mënyrë të pashmangshme mendoni për portokallin, pasi portokalli ka një sasi prej 70 miligramësh vitaminë C. Megjithatë ekzistojnë...

Recetë gatimi: Kek me portokall dhe çokollatë të shkrirë

0
Përbërësit:220gr gjalpë në temperaturë ambjenti350gr sheqer4 vezë450gr miell + pak sasi për formën dhe kuverturënLëkurën nga 4 portokalle½ lugë të vogël sode buke½ lugë...

Banane, mollë, portokall, lëngu kundër mbipeshës

0
Problemet me peshën dhe mbipeshën janë një çështje që ka të bëjë jo vetëm me modën dhe paraqitjen fizike por kryesisht me shëndetin. Mbipesha është...

Karafil në limon ose portokall, truku efektiv për të eliminuar insektet...

0
Pse të vendosni karafil në limon ose portokall? Mund të duket e çuditshme dhe disi absurde, por keni gabuar sepse ky është një truk...

Trajtimi me portokall që largon të gjitha shenjat nga fytyra

0
Kur ekspozimi i lëkurës me diellin dhe faktorët e jashtëm është i madh edhe kujdesi për të duhet të jetë i tillë. Mendoni për...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS