14.5 C
Tirana
E hënë, 3 Tetor, 2022
Ballina Etiketimet Popullatës

Etiketim: popullatës

Studimi i Akademisë së Shkencave për Covid: 6-7 % e popullatës...

0
“Studim pёr pandeminё, mbi gjendjen e imunitetit të popullatës pesë muaj pas shpërthimit të COVID-19” • Deri në qershor 6-7 për qind e popullatës në...

Ritualet e fiseve indigjene anullohen teksa koronavirusi ‘lulëzon’ mes popullatës tribale

0
Liderët e grupeve fisnore indigjene në parkun kombëtar Xingu në Brazil kanë anulluar për herë të parë në histori ritualin e tyre më të...

Testet serologjike, përcaktues i imunitetit të popullatës ndaj COVID-19

0
Që nga e hëna, qytetarët e Prishtinës do të mund të bëjnë teste serologjike për COVID-19. Këto teste bëhen përmes gjakut dhe tregojnë nëse...

Shqipëria i kërkon BB 16 milionë dollarë për testim të gjerë...

0
Qeveria shqiptare i ka paraqitur Bankës Botërore një projekt të ri ku kërkon të paktën 16.2 milionë dollarë hua në kuadër të emergjencës së...

SHBA ndalon fluturimet për në Kubë për shkak të shtypjes së...

0
Administrata e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) ka ndaluar të gjitha fluturimet për në Kubë, me përjashtim të kryeqytetit Havana. Në një deklaratë në...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS