9.5 C
Tirana
E premte, 7 Tetor, 2022
Ballina Etiketimet Polonia

Etiketim: Polonia

“Kinder” nga Gjermania, Italia e Polonia lëshohen në treg, janë të...

0
Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë pas tërheqjes nga tregu të produkteve të "Kinder" - prodhues Ferrero, për dyshimin e prezencës se Salmonella Typhimurium, është...
“Miss Polonia” shpallet më e bukura e botës

“Miss Polonia” shpallet më e bukura e botës

0
Karolina Bielawska e Polonisë u kurorëzua "Miss World", teksa garueset dhe organizatorët shprehën solidaritetin me ukrainasit gjatë një nderimi në skenë në finalen televizive.Bielawska,...
Sean Penn largohet nga Ukraina: E braktisëm veturën dhe ecëm në këmbë deri në kufirin me Poloninë

Sean Penn largohet nga Ukraina: E braktisëm veturën dhe ecëm në...

0
Aktori i famshëm hollivudian, Sean Penn, kishte udhëtuar në Kiev të Ukrainës para fillimit të sulmeve ruse, ndërsa tash - si shumë ukrainas -...

Polonia “pushton” gabimisht Çekinë!

0
Polonia e pranoi se ka pushtuar gabimisht për pak kohë Republikën Ceke muajin e kaluar, një incident ky të cilin ministria polake e mbrojtjes...

Polonia rihap kufijtë me fqinjët e BE-së

0
Pas gati tre muajsh, Polonia ka rihapur sot kufijtë e saj për të gjitha vendet fqinje, anëtare të Bashkimit Europian. Pas relaksimit të kontrolleve...

Polonia, shteti i parë që do ta nis futbollin me praninë...

0
Polonia do të jetë vendi i parë në Evropë që do t’i lejojë tifozët në stadiumet e futbollit, pas rikthimit të kampionateve. Lajmin e ka...

Polonia dhe Danimarka marrin vendimin përfundimtar për futbollin!

0
Futbolli do të rikthehet shpejt në shumë shtete të Europës. Ka kundërshti dhe ndërmjet shteteve për rifillimin ose jo të kampionatit. Belgjika dhe Holanda...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS