20.5 C
Tirana
E martë, 24 Maj, 2022
Ballina Etiketimet Podujev

Etiketim: Podujev

​Qytetarët e Podujevës nga sot me reduktime të ujit të pijshëm

0
Për shkak të shpenzimeve enorme të ujit të pijshëm, mungesës së ujit në pikat e larta dhe në qendër të qytetit të Podujevës, KRU...

SHFMU “Dëshmorët e Kombit” e Podujevës e kremtoi Ditën e Shkollës

0
Sot, më 5 maj 2022, në ambientet e SHFMU "Dëshmorët e Kombit" në Podujevë u kremtua Dita e Shkollës, që përkon me Ditën e...

Xhamia “Dëshmorët e Kombit” në Podujevë, shtroi iftar për 300 jetimë

0
Xhamia "Dëshmorët e Kombit" në Podujevë ka organizuar sot një ngjarje shumë me vlerë për podujevasit.Imami i xhamisë, Besim Arbanashi, së bashku me zëvendësimamin,...

Katër vjedhje në Peran të Podujevës, të gjitha në kohë iftari

0
Përgjatë dy javëve të para të Ramazanit në fshatin Peran të Podujevës janë vjedhur katër shtëpi.Të gjitha këto vjedhje kanë ndodhur në kohën e...

​Përkujtohen dëshmorët e martirët në Prishtinë e Dyz të Podujevës

0
Kryeministri i Kosovës Albin Kurti do të bëjë sot homazhe në orën 09:00 te varrezat e dëshmorëve në Velani dhe te shtatorja e heroit...

Tash e 6 vite nuk po përfundojnë punimet në rrugën Podujevë-Prishtinë

0
Zgjerimi i rrugës magjistrale Podujevë-Prishtinë ka filluar në vitin 2016 dhe ishte parashikuar që të përfundojë për tri vjet, mirëpo edhe pse kanë kaluar...

Nënshkruhet marrëveshja financiare për projektin e stacionit të autobusëve në Podujevë

0
Kryetari Shpejtim Bulliqi dhe ministri i Zhvillimit Rajonal (MZHR) Fikrim Damka nënshkruan sot marrëveshje bashkëpunimi për financimin e projektit "Ndërtimi i Stacionit të Autobusëve"...

Vajzat në Podujevë qërojnë hesape me grushte e shqelma

0
Një rrahje në mes pesë të miturash ka ndodhur të mërkurën, afër palestrës " Hakif Zejnullahu".Janë nxënëset e disa shkollave të Podujevës, të cilat...

Vajzat e Podujevës qërojnë hesapet me grushte e shqelma

0
Një rrahje në mes pesë të miturash ka ndodhur të mërkurën, afër palestrës " Hakif Zejnullahu".Janë nxënëset e disa shkollave të Podujevës, të cilat...

20 mijë euro gjobë për Podujevën, publikoi të dhëna personale të...

0
Komuna e Podujevës është gjobitur me 20 mijë euro nga Agjencia për Informim dhe Privatësi.Sipas njoftimit të AIP-së, Komuna është gjobitur me arsyetimin se...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS