Ballina Etiketimet Përdorimi

Etiketim: përdorimi

Bronkiti akut: A është gjithmonë i nevojshëm përdorimi i antibiotikëve?!

0
Në stinën e ftohtë të dimrit janë të shpeshta rastet e sëmundjeve respiratore, si dhe pyetjet nëse është një grip i thjeshtë apo është...

Mjaltë për ftohjen dhe plagët: A funksionon përdorimi i këtij produkti...

0
Përdorimi i mjaltit është i pëlqyer për ftohjet dhe dhimbjet e fytit. Ka varietete mjalti të përgatitura posaçërisht për trajtimin e plagëve. Me sukses? Mjalti...

“British Airways” heq nga përdorimi “Boeing 747”, shkak pandemia

0
Kompania ajrore “British Airways” njoftoi se ka hequr nga përdorimi të gjithë flotën e saj të avionëve “Boeing 747”. Kjo kompani është operatori më...

Dëmet që shkakton përdorimi i kokainës

0
Kokaina është një drogë stimuluese i paligjshme që prek secilin person paksa ndryshe. Shumica e njerëzve ndiejnë një eufori të lartë dhe...

A është i dëmshëm përdorimi i tepërt i vajit të ullirit?

0
Tanimë dihet për benefitet e shumta që vaji i ullirit ka, mirëpo a është i dëmshëm konsumimi i tepërt i tij? Healthline ka treguar për disa nga...

Studimi i fundit: Përdorimi i maskës gjatë seksit, ulë rrezikun për...

0
Sipas një studimi të Universitetit të Harvardit, çiftet duhet të kryejnë mardhënie seksuale me maskë për t’iu larguar rrezikt nga infektimi i virusit korona. Ky...

Maskat prej pëlhure duhet të lahen pas çdo përdorimi

0
Këtu janë tre mënyra të mira për të dezinfektuar maskën tuaj, të konfirmuara nga ekspertët. LAJINI NË LAVATRIÇE Nëse keni makinë larëse dhe tharëse, kjo është...

“Nuk është i nevojshëm përdorimi i maskës në rrugë”, Pipero ndryshon...

0
Mjeku infeksionit Pëllumb Pipero është shprehur se ka ardhur koha që mbajta e maskën edhe në rrugë të bëhet e detyrueshme me ligj. “Unë them...

“Pasqyre pasqyre… ti e bën seksin më të nxehtë” – Përdorimi...

0
Me siguri se seksi me shpirtin tuaj binjak mund të përmblidhet me një fjalë të vetme: I nxehtë. Por, veç se ai din si...

Përdorimi i dezinfektuesit: A e dobëson sistemin imunitar?

0
Një ndër pyetjet më të zakonshme të njerëzve gjatë kësaj kohe – që kur përdorimi i dezinfektuesve u bë pjesë e kujdesit higjieno-sanitar –...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24