27.5 C
Tirana
E martë, 28 Qershor, 2022
Ballina Etiketimet Parandaluar

Etiketim: parandaluar

Konferenca globale kundër ekstremizmit të dhunshëm, ministri Çuçi: Po përdorim praktikat...

0
Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi, ka qenë i pranishëm në konferencën globale mbi ekstremizmin e dhunshëm që shpreh rëndësinë thelbësore e Rehabilitimit dhe Riintegrimit...

Orë mësimore për abuzimin/ Manual për mësuesit dhe adoleshentët për të...

0
Me nisjen e vitit të ri shkollor më 14 shtator, ku do të ketë një kombinim të mësimdhënies, mësim në klasë por dhe vijim...

8 këshilla për të parandaluar diabetin e tipit 2

0
Nëse keni zbuluar se jeni në rrezik nga diabeti i tipit 2, me siguri shqetësoheni për shëndetin tuaj afatgjatë. Pavarësisht nëse keni para-diabet, jeni në...

Çfarë bëjnë të famshmet për të parandaluar rrudhat dhe plakjen? Përgjigjen...

0
Estetistja e personazheve të famshme tregon ç’fshihet pas lëkurës së tyre Candace Marino mjeke estetiste e famshme që punon me klientë si Kourtney Kardashian, Miranda...

ISHP sërish thirrje qytetarëve: Lani duart dhe kujdesuni për higjienën personale,...

0
Pas rritjeve të rasteve me COVID-19, ISHP iu bën sërish thirrje qytetarëve se e vetmja mënyrë për të ndaluar përhapjen e infeksionit është duke...

ISHP apel qytetarëve: Ja e vetmja mënyrë për të parandaluar COVID-19

0
Instituti i Shëndetit Publik vijon të apelojë qytetarët që të bëjnë kujdes me Covid-19. Së fundmi me anë të një reagimi në Facebook ISHP...

Këshillat që duhet të mbani parasysh për të parandaluar lodhjen e...

0
“Shpenzimi i orëve të gjata para ekranit të laptopit, mund të çojë në tendosje të syrit ose tharje të tij”, u shpreh mjekja Anita...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS