23.5 C
Tirana
E diel, 26 Qershor, 2022
Ballina Etiketimet Parandalimi

Etiketim: Parandalimi

​Muzhaqi në OKB: Parandalimi i krimit fillon me edukimin e hershëm

0
Ministrja e Shtetit për Rini e Shqipërisë, Bora Muzhaqi, mori pjesë në debatin e nivelit të lartë me temë "Rritja e integrimit të të...

Muzhaqi tejçon zërin e rinisë shqiptare në OKB: Parandalimi i krimit...

0
Ministrja e Shtetit për Rininë dhe Fëmijët, Bora Muzhaqi, në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, New York, SHBA, në debatin e nivelit të lartë...

Hemorragjia e trurit: Shkaqet, simptomat, parandalimi

0
Hemorragjia e trurit është një lloj goditjeje në tru. Shkaktohet nga një arterie në tru që shpërthen dhe shkakton gjakderdhje të lokalizuar në indet...

Parandalimi i aksidenteve rrugore, pezullohen 9 leje drejtimi dhe arrestohen 6...

0
Policia Rrugore e Durrësit ka njoftuar ditën e sotme se janë shtuar masat për parandalimin e aksidenteve rrugore dhe evidentimin e ndëshkimin e drejtuesve...

Parandalimi i diabetit/ Ja si ndikon ngrënia e mëngjesit çdo ditë

0
Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës, këtë AgroWeb.org e ka theksuar vazhdimisht. Të mirat e ushqyerjes së shëndetshme që në orët e...

Parandalimi i ftohjes dhe gripit përmes ushqimeve

0
Nëse jeni duke kërkuar mënyra për të N shini produkte, të cilat forcojnë sistemin imunitar. “Për të shmangur problemet e shëndetit gjatë stinës së ftohtë,...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS