32.5 C
Tirana
E enjte, 30 Qershor, 2022
Ballina Etiketimet Pandemia

Etiketim: pandemia

Vdekjet shtesë në Shqipëri nga fillimi i pandemisë arrijnë në 16.2...

0
Ndonëse me ritme më të ulëta se në dy vitet e mëparshme, pandemia e Covid-19 ka vijuar që të marrë jetë njerëzish edhe në...

Psikologia Mehmeti: Si ndikoi pandemia në shëndetin mendor të fëmijëve, rëndësia...

0
Bisedoi: Elva KurtiNdikimi i COVID-19-ës te shëndeti mendor dhe mirëqenien e fëmijëve dhe të rinjve mund të vijojë për shumë vite, paralajmëroi UNICEF-i në një...

MSh vazhdon thirrjet për vaksinim: Pandemia s’ka përfunduar ende

0
Për Presidentin Ilir Meta, 5 Maji, Dita e Dëshmorëve, është një"ditë kujtese dhe nderimi për Qemal Stafën dhe mijëra të rinj e të reja që...

Çrregullimet mendore te fëmijët, pandemia po rrit rastet në Shqipëri

0
Pandemia e koronavirusit po jep efekte negative edhe në shëndetin mendor të fëmijëve në Shqipëri.Pas dy viteve të vështirë nga izolimi dhe stresi i...

COVID-19/ A po merr fund pandemia? Asnjë humbje jete gjatë prillit,...

0
Zhvillime pozitive duken se po shpalosen në vendin tonë përsa i përket pandemisë. Në këtë javë të parë të prillit, fatmirësisht asnjë qytetar nuk...

A po mbaron pandemia? Rakacolli: Nuk duhet të ndalen vaksinimet

0
Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli është shprehur se pavarësisht përmirësimit të situatës së covid-19, nuk duhet të ndalojë procesi i vaksinimit.E ftuar në "Open",...

Familjet shqiptare humbën 430 milionë euro nga pandemia

0
Viti 2020 ishte më i vështiri në historinë e tranzicionit që pas krizës së piramidave të '97-s.Për muaj me radhë aktiviteti ekonomik u paralizua,...

Festa e Sulltan Nevruzit, Baba Mondi: Urojmë që lufta të pushojë...

0
Sot besimtarët bektashianë festojnë Ditën e Sulltan Nevruzit.Me rastin e kësaj feste ka përcjellë një mesazh edhe Kryegjyshi Botëror i Bektashinjve, Hirësia e Tij...

“Kriminelët vrasin gazetarët dhe nuk reagon njeri”, Roberto Saviano tregon si...

0
Roberto Saviano ka jetuar “nën tokë” me mbrojtjen e policisë prej 16 vjetësh që kur botoi librin “Gomorra”, një raport kundër krimit të organizuar...

Thellohet pandemia Covid, Manastirliu apel të rinjve: Tregoni ju kujdes të...

0
Teksa vendi po përballet me raste në rritje me koronavirus, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka një thirrje për të rinjtë. Me anë të...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS