24.5 C
Tirana
E diel, 26 Qershor, 2022
Ballina Etiketimet Pandemi

Etiketim: pandemi

“Krishti u ngjall”, pas 2 vitesh pandemi besimtarët ortodoksë festojnë Pashkët

0
Besimtarët ortodoksë në të gjithë Shqipërinë kremtuan Pashkën.Në Vlorë, mesha e shenjtë u mbajt në Kishën e Shën Theodhorit dhe pjesë e ritualit ishin...

Pas pandemisë shqiptarët zgjedhin të shpenzojnë në bizhuteri të çmuara/ Importet...

0
Sjellja konsumatore ka ndryshuar dukshëm pas pandemisë, duke kanalizuar shpenzime në përmirësimin e komoditetit në shtëpi, por edhe në blerjen e bizhuterive me vlerë...

Rritja e fëmijëve në pandemi, më e vështirë për prindërit

0
Brikena Krasniqi, nga Prishtina, nënë e dy djemve, 10 dhe 4- vjeçar, thotë se kur Kosova hyri në izolim në muajin mars si pasojë e...

Hasianëve s’u bëhet vonë për pandemi, ia krisin valles në dasëm

0
Ndonëse në Kosovë janë konfirmuar gjithsej 3,178 raste pozitive me koronavirus, ku 64 prej tyre kanë humbur jetën, kosovarët ende nuk e marrin seriozisht...

Një virus i ri i derrave kinezë, kandidat për pandemi!

0
Një virus i ri gripi i gjetur te derrat kinezë është bërë më infektues për njerëzit, sipas një studimi. Ekspertët kinezë paralajmërojnë se virusi...

Shfaqet një tjetër virus i rrezikshëm në Kinë! Shkencëtarët: Ka potencial...

0
Një virus i ri që ka potencialin të bëhet pandemik është identifikuar në Kinë nga shkencëtarët. Ai është shfaqur së fundmi dhe mbahet nga...

“S’duhet menduar se kjo pandemi është drejt fundit”/ Apeli i mjekut:...

0
Përmes një postimi në Facebook, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu shpërndau apelin e mjekut Dritan Shpati nga materniteti “Mbretëresha Geraldinë”, sa i takon situatës...

Pulat mund të shkaktojnë një pandemi të re, 100 herë më...

0
Paralajmërimi i ri: Pulat mund të shkaktojnë një pandemi të re, 100 herë më të keqe se covid19. Një paralajmërim tjetër bën me dije se...

Koronavirus: Mjekët nuk po luftojnë thjesht me një pandemi, por gjithashtu...

0
Ndërsa mjekët përballen me pandeminë, ata po ndeshen gjithashtu me një infodemi. Informacioni i gabuar ose i pasaktë mund të ndikojë në sjelljet që rrisin...

Paralajmërimi i ri: Nga kush mund të shkaktohet një pandemi e...

0
Një paralajmërim tjetër bën me dije se pandemia tjetër globale mund të jetë 100 herë më e keqe se sa koronavirusi. Eksperti amerikan i ushqimit...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS