Ballina Etiketimet Old

Etiketim: old

Si bëhej plazh në kohën e Ahmet Zogut dhe të Enver...

0
‘OLD, BUT GOLD’ nga ROLAND QAFOKU Teksa shullohemi për orë të tëra në shezlong nën hijen e çadrës dhe teksa lahemi në detin e paanë,...

Pasaporta e 17-vjeçarit nga Tirana që u vra më 2 korrik...

0
'OLD, BUT GOLD' NGA ROLAND QAFOKU Atë të hënë të 2 korrikut të vitit 1990, Artin Basha nga lagjja “Kombinat” në Tiranë, u zgjua me...

Lista e 219 kriminelëve të Luftës së Dytë Botërore që hartoi...

0
‘OLD, BUT GOLD’ NGA ROLAND QAFOKU Kishin kaluar 11 vjet nga përfundimi i Luftës së Dytë Botërore dhe Enver Hoxha kishte fituar shumë pushtet. Pasi...

Historia e rrallë/ Libri i Lidhjes së Prizrenit që u fsheh...

0
Rubrika “Old, but gold”, nga Roland Qafoku Ky që shkoni në foto është një libër i rrallë. Jo vetëm pse përmban historinë e Lidhjes së...

Zbulohet letra e rrallë e Enver Hoxhës për Roosevelt, Churchill dhe Stalin

0
''OLD BUT GOLD'', NGA ROLAND QAFOKU SHBA dhe Britania e Madhe cilësoheshin gjatë regjimit komunist nga Enver Hoxha si dy armiqtë kryesorë të Shqipërisë. Por...

Rubrika “Old, but gold”, nga Roland Qafoku çdo të premte në...

0
Ne prizë do fusim një spinë, për ta kuptuar ndryshe dhe saktë historinë Rubrika “Old, but gold”, nga Roland Qafoku Çdo të premte, gazetari Roland Qafoku...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24