13 C
Tirana
E enjte, 3 Dhjetor, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Nasa 2020

Etiketim: nasa 2020

Erdhën për plazh në Shqipëri, bllokohen në Morinë

0
Policia kufitare ka punuar me procedura të përshpejtuara, por fluksi i mjeteve që kthehen drejt Kosovës pas fundjavës në plazhet shqiptare, ka bërë që...

Rastet me Covid-19 në plazh, mjekët: Pacientët të vijnë me maskë

0
Në fundjavë, plazhet e Gjirit të Lalëzit mbushen plot me pushues dhe qendra verore shëndetësore është në dispozicion të çdo shqetësimi, por këtë sezon...

Roskovec/ Rrahu keq dhe e hodhi nga kati i dytë ish-bashkëshorten,...

0
Një 47-vjeçar, që ishte shpallur në kërkim nga policia, pasi kishte dhunuar dhe më pas hedhur nga kati i dytë ish-bashkëshorten, është arrestuar. Ngjarja...

Durrës/ Organizuan dasma në kohë pandemie, policia gjobit me 1 mln...

0
Policia e Durrësit ka gjobitur 1 milion lekë, administratorët e dy lokaleve, pasi u konstatua se kishin organizuar dasma në kundërshtim me Aktin Normativ. ...

Merr flakë një makinë në hyrje të tunelit të Elbasanit

0
Një makinë është përfshirë nga flakët në hyrje të tunelit të rrugës Elbasan-Tiranë. Për fat të mirë nuk ka të lënduar, pasi personat që...

Vettingu pezullon nga detyra dhe rikthen me detyrim në shkollë gjyqtaren...

0
TIRANE-Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka pezulluar nga detyra gjyqtaren e apelit të Durrësit, Anita Mici. Pas seancës dëgjimore, Mici sot është njohur me...

Dje qëndroi e bllokuar, sot në pikën doganore të Gjirokastrës kanë...

0
Në 24 orët e fundit në pikën doganore Shqipëri-Greqi në Gjirokastër kanë kaluar 2676 shtetas në hyrje–dalje. 1296 prej tyre kanë qenë në hyrje,...

Pasuria ‘djeg’ gjyqtaren e Apelit të Tiranës

0
Gjyqtarja e Apelit Tiranë Flutura Skënderi është shkarkuar nga detyra. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit pas konstatimit të problemeve me justifikimin e pasurisë vendosi...

Detaje nga dëbimi i iranianit, “VOA”: Tentoi të rekrutonte disa anëtarë...

0
Një iranian me nënshtetësi italiane, Dabiel Kassrae, u dëbua sot nga Shqipëria drejt Italisë, pas një urdhëri të firmosur nga ministri i Brendshëm Sandër...

Aksident në aksin Pogradec-Buçimas, motori me shpejtësi të madhe përplaset me...

0
Një aksident rrugor ka ndodhur në aksin Pogradec-Buçimas pasditen e sotme, ku një motor është përplasur me një mjet tip “Opel” në një kryqëzim. ...

ME TE SHIKUARAT

HOT NEWS