fbpx
21 C
Tirana
Saturday, June 6, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Maqedonia

Etiketim: Maqedonia

Maqedonia ndeshjen e parë e zhvillon më 22 shtator

0
Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll, në konkurencën e femrave , ndeshjen e parë , pas pandemisë “Covid 19”, do të zhvillojë më 22 shtator,...

Maqedonia e Veriut vendos mbylljen e sezonit

0
Këshilli Drejtues i Federatës së Futbollit në Maqedoninë e Veriut mori sot vendimin për të ndërprerë përfundimisht sezonin 2019-2020, për shkak të situatës së...

Maqedonia me 3 skenar për mbylljen e sezonit

0
Drejtuesit e Federatës Futbollistike të Maqedonisë, në takimin e fundit me klubet e Ligës së Parë, kanë propozuar 3 skenar për mbylljen e sezonit...

Maqedonia e Veriut pritet të jetë pa lojtarin kryesor ndaj Kosovës

0
Ende nuk ka termin për ndeshjen në mes të Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, që i takon gjysmëfinales së plejofit për “Euro 2020”. Me shumë...

Pse Serbia dhe Maqedonia e Veriut po e kalojnë më lehtë...

0
Serbia dhe Maqedonia e Veriut ndoqën politikën e nxitjes së eksporteve dhe prodhimit, ndërsa Shqipëria u përqendrua te koncesionet, duke mbajtur borxhin e lartë,...

Franca bllokoi hapjen e negociatave, eksperti: Cfare duhet te bejne Shqiperia...

0
Një komportim inteligjent, këtë i këshillon Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut eksperti rumun Radu Magdin pas shtyrjes së vendimit për hapjen e negociatave...

PE: “Gabim Strategjik”, Shqiperia dhe Maqedonia e Veriut i kane plotesuar...

0
  BRUKSEL Zbardhet rezoluta e PE-së për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për hapjen e negociatave me Bashkimi...

Maqedonia e Veriut zyrtarisht ne zgjedhje të parakohshme. Ja kur do...

0
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev pas takimit të liderëve ka deklaruar arritjen e marrëveshjes që zgjedhjet e ardhshme parlamentare...

Maqedonia cakton daten e zgjedhjeve/ Vasili: Bravo Zaev – Lajmi i...

0
Pas caktimit të datës së zgjedhjeve të parakohshme në Maqedoninë e Veriut, vijnë reagimet e para edhe nga politika në Tiranë....

Hahn: Nuk duhet të dëmtohet Maqedonia e Veriut për shkak të...

0
Në rastin e Shqipërisë, gjendjen e ka rënduar negativisht, situata e brendshme politike dhe konflikti qeveri- opozitë, thotë Johanes Hahn ...