Ballina Etiketimet Londër

Etiketim: Londër

Ensuida Keputa/ Nga një qytet i vogël, në një konkurs “Mrs....

0
Historia e jetës time është një udhëtim me plot sfida dhe emocione të ndryshme, që ka filluar në një periudhë të vështirë dhe ka...

Emri/ Ja kush është shqiptari që humbi jetën në Londër

0
Tragjik ka rezultuar fati i një të riu shqiptar në Britani, ku humbi jetën pas një sherri me një grup personazh. Ngjarja e rëndë...

Vdiqën mbi 12 mijë persona/ Zgjidhet pas 60 vitesh misteri i...

0
Mbi 12,000 njerëz vdiqën nga smogu i vitit 1952 dhe për mbi 60 vite, shkaku mbeti një enigmë. Më 5 dhjetor 1952, Londra ishte...

Portreti ‘jashtëzakonisht i rrallë’ i Princeshës Diana shfaqet në Londër

0
Një portret i rrallë i Dianës, Princeshës së Uellsit, do të shfaqet për herë të parë në publik pasi u shit së fundmi në...

Rita Ora shfaqet plot stil gjatë një shëtitje në Londër

0
Këngëtarja e njohur shqiptare, Rita Ora, po shijon kohën e saj të lirë në Londër, pas izolimit për shkak të pandemisë koronavirus, shkruan Daily Mail. 29-vjeçarja...

I fshehur prej kohësh në Londër, kapet anëtari i bandës së...

0
Një prej anëtarëve të bandës së Indrit Dokles është arrestuar nga autoritetet angleze në Londër. 51-vjeçari Vehap Biba është arrestuar pas llogarive të hapura me...

Rihanna banon me qira në Londër, paguan shumën marramendëse për vilën...

0
Rihanna është zhvendosur në një pronë luksoze ujore në The Hamptons, pas disa muajsh jetese në Londër për të punuar në albumin e saj të ri. Këngëtarja 32...

Rita Ora shijon jetën e natës në Londër, pas rikthimit nga...

0
Ajo kaloi disa muaj në mbyllje në Cotswolds përpara se të shijonte një udhëtim të shkurtër në Paris. Dhe Rita Ora dukej e lumtur që...

Shpërthimi i virusit, mbyllet spitali në Londër!

0
Një spital në zonën elektorale të kryeministrit britanik, Boris Johnson, në Londrën perëndimore, tha të mërkurën se ishte mbyllur për pacientët pas shpërthimit të...

Londër, arrestimi kuksianit ndiqet nga ministria e Brendshme Priti Patel

0
Ministria e brendshme britanike Priti Patel duke ndjekur një operacion të National Crime Agency është bërë dëshmitare e arrestimit të një shqiptari. Top Channel...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24