9.5 C
Tirana
E enjte, 1 Dhjetor, 2022
Ballina Etiketimet Lajme nga kosova telegrafi

Etiketim: lajme nga kosova telegrafi

Lokalet në Vushtrri të stërmbushura, Xhafer Tahiri “mbyllë sytë”, dhe merret...

0
Disa kafiteri në Vushtrri vazhdojnë që të mos reskeptojnë rekomandimet e IKSHP-së, që të ruhet distanca sociale. Media e ka siguruar një fotografi të njërit...

Covid-19, Kosova mund ta nisë trajtimin e pacientëve me plazmë gjaku

0
Pacientët e prekur me Covid-19 së shpejti do të mund të nisin të trajtohen me plazmën e atyre që tashmë e kanë kaluar këtë...

Varroset gruaja që dyshohet se u vra nga burri në Kamenicë

0
Në Korbliq të Kaçanikut sot është varrosur gruaja për të cilën dyshohet se është vrarë nga burri në Kamenicë. Vrasja ka ndodhur të shtunën (25...

Gastronomët: Shtetit i dhamë 350 milionë euro, tani 26 lokale në...

0
Për të kundërshtuar kufizimet dhe masat e Qeverisë që po u pamundësojnë punën nëpër kafiteri, Shoqata e Gastronomëve ka vendosur që këtë të hënë...

​756 profesionistë shëndetësorë janë prekur nga Covid-19

0
Që nga regjistrimi i rasteve të para të Covid-19 në Kosovë e deri më sot, 756 profesionistë shëndetësorë janë prekur nga ky infeksion, ndërsa...

Vapë e madhe javën tjetër në Kosovë, temperaturat shkojnë deri në...

0
Dita e dielë do të filloj me mot me diell dhe vranësira të paqëndrueshme të cilat gjatë ditës vende-vende do të shoqërohen me reshje...

KFOR-i turk shpërndan katër karroca për fëmijët me aftësi të kufizuara

0
KFORi Turk (Kryesia e Këshillit Turk) më rastin e festës së Bajramit ka bërë shpërndarjen e 4 karrocave për fëmijë me aftësi të kufizuara...

Përmbyllet fushata për mbrojtjen e fëmijëve

0
Është përmbyllur fushat vetëdijësuese njëjavore lidhur me implementimin e Ligjit për Mbrojtjen e Fëmijëve. Fushën e ka organizuar Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e...

Mbi 33 mijë qytetarë janë testuar për COVID-19 që nga fillimi...

0
Mbi 33 mijë kosovarë janë testuar për COVID-19 që nga fillimi i pandemisë. Prej tyre, të infektuar kanë rezultuar 6 mijë e 680 persona. Instituti...

Mbi 800 çifte i dhanë fund martesës vitin e kaluar

0
Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Statistikat e Shkurorëzimeve në Kosovë 2019, sipas tyre janë raportuar të shkurorëzuar 815 çifte-bashkëshorte. “Të dhënat në...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS