14.5 C
Tirana
E enjte, 26 Maj, 2022
Ballina Etiketimet Lajme kuriozitete

Etiketim: lajme kuriozitete

Psikologu Kelly Flangan i shkruan letër së bijës adoleshente për partnerin...

0
“E dashur vogëlushja ime e ëmbël, Kohët e fundit, unë dhe mamaja jote kemi qenë duke kërkuar në Google për disa punë tonat...

Ekspozimi i tepërt në diell – Ndikimi te shëndeti dhe kujdesi...

0
Ekspozimi në diell na mundëson plotësimin e nevojës për vitaminën D e cila është shumë e rëndësishme për shëndetin. Megjithatë kur qëndrojmë në...

Këto ushqime i shpeshtojnë rrahjet e zemrës, ja cilat i normalizojnë

0
Rrahjet e zemrës konsiderohen të shëndetshme kur janë mes 60 dhe 100 rrahje në minutë. Megjthatë ato ndikohen nga shumë faktorë ku përfshihet:...

Pirja e ujit të ftohtë ka efekte negative? Ja çfarë thonë...

0
Për një shëndet sa më të mirë, ekspertët rekomandojnë pirjen e 2 deri 3 litrave ujë në ditë. Mirëpo a duhet ta...

Njeriu i parë nuk u zhduk nga klima!

0
Nuk ka qenë klima shkaktar i zhdukjes së njeriut neandertal. Deri më sot janë hedhur shumë hipoteza dhe studimet vijojnë për të...

Gjeni sa gabime ka në këtë foto?

0
Ashtu si çdo muskul në trup edhe truri duhet të stërvitet dhe të mbahet në gjendje të mirë. Dhe sigurisht, një nga...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS