fbpx
19 C
Tirana
Saturday, May 30, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Kryesore

Etiketim: kryesore

QSUT vatra kryesore e infeskionit me koronavirus, ngjason me ditët e...

0
QSUT është kthyer në një vatër infeksioni. Brenda dy ditësh janë raportuar 25 persona pozitive me koronavirus, mes tyre personel mjekësor, infermierë, mjekë por...

Liga kryesore e futbollit cakton datën për edicionin 2020-2021

0
Sezoni i ardhshëm për kampionatin francez do të nisë në datën 23 gusht . Pas një takimi me mediat që transmetojnë kampionatin e futbollit në...

Murrizi: Tre partitë kryesore nuk janë të interesuar për ndryshimin e...

0
Nën-kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Myslim Murrizi i ftuar në Open në Top Channel foli me tone të ashpra ndaj sistemit aktual zgjedhor. Murrizi tha...

Arsyet kryesore që çuan në vdekjen e mbi 21 mijë shqiptarëve...

0
Sëmundjet e zemrës dhe tumoret ishin shkaqet kryesore të vdekjeve të shqiptarëve për kategorinë e sëmundjeve për vitin 2019, zbuluan të dhënat e Institutit Kombëtar të...

Situata e Covid-19 në Shqipëri/ Basha mbledhje online me ekspertë nga...

0
Personalitetet politike dhe ekspertë në 3 shtete, Shqipëri, Francë dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë mbajtur një konferencë online ku u diskutua rreth...

Dallimet kryesore mes simptomave të alergjisë dhe koronavirusit

0
Simptomat e alergjisë, gripit, koronavirusit ose ftohjes, në fazën e hershme, mund të jenë të ngjashme ndaj duhet patur kujdes për të kuptuar dallimin. Me...

Çështja kryesore të cilën duhet ta bëni për të krijuar imunitet...

0
Gjatë pandemisë së coronavirusit njerëzit janë të ekspozuar ndaj stresit shtesë që mund të ndikojë në imunitetin tonë, i cili tani duhet të jetë...

Arsyet kryesore për shëndetin përse duhet të hani vezë çdo ditë

0
Vezët mbartin vlera të jashtëzakonshme ushqyese për shëndetin e njeriut. Sipas informacioneve, ato bëjnë pjesë në listën e 10 ushqimeve më të rëndësishme për...

Arsyet kryesore për shëndetin përse duhet të hani vezë çdo ditë

0
Vezët mbartin vlera të jashtëzakonshme ushqyese për shëndetin e njeriut. Sipas informacioneve, ato bëjnë pjesë në listën e 10 ushqimeve më të rëndësishme për...

Pesë faktorët kryesorë që shkurtojnë jetën tonë

0
Në "listën e lartë të 5 faktorëve që shkurtojnë jetën tonë" janë trashësia, diabeti, pirja e duhanit, tensioni i lartë i gjakut dhe nivelet...