fbpx
20 C
Tirana
Friday, May 29, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Kontrolluar

Etiketim: kontrolluar

Hipokrati, Hetem Ramadani: Pandemia u përdor për të kontrolluar njerëzit

0
Pandemia e Covid-19 u përdor për të kontrolluar njerëzit nga grupe të mëdha interesi. I këtij mendimi ështëaplikuesi i mjekësisë alternative Hetem Ramadani i...

Lleshaj: RENEA ka kontrolluar për eksploziv në ambientet e Teatrit Kombëtar

0
Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj deklaroi se forcat RENEA kanë zhvilluar kontrolle të imtësishme në ambientet e Teatrit Kombëtar para operacionit të shembjes. Sipas tij,...

5 gjëra që mund të bëni për të kontrolluar presionin e...

0
Presioni i lartë i gjakut, i njohur gjithashtu si hipertension, është një nga çështjet më të zakonshme shëndetësore në të gjithë botën. Shkenca nuk ka...

Teste të thjeshta për të kontrolluar shëndetin e këmbëve tuaja në...

0
Është e rëndësishme t’u kushtoni vëmendje këmbëve ashtu si ta kontrolloni çdo pjesë tjetër të trupit tuaj. Roslyn Miller, kirurge në këmbë dhe kyçin e...

Pesë ushqimet që duhet t’i konsumoni për ta kontrolluar shtypjen e...

0
Kur diagnostikoheni me shtypje të lartë të gjakut, gjëja e parë që do t’jua thotë doktori është të kontrolloni sasinë e natriumit Pastaj, duhet të...

Kulla e Bankës 108 metra e lartë shembet në një shpërthim...

0
Një kullë 108 metra në Johannesburg u rrënua në dielën, duke dërguar një re masive rrënojash në ajër. Ish-ndërtesa e Bankës së Lisbonës u shemb...

Anti-informaliteti/ Murrizi-ministres së Financave: Oligarkët i ke kontrolluar?

0
Për Myslim Murrizin aplikacioni dixhital për denoncimet nuk është zgjidhje, pasi është administrata që duhet të bëjë kontrollet e bizneseve. “Unë...

Anti-informaliteti/ Murrizi-ministres së Financave: Oligarkët i ke kontrolluar? – Lajmi i...

0
Për Myslim Murrizin aplikacioni dixhital për denoncimet nuk është zgjidhje, pasi është administrata që duhet të bëjë kontrollet e bizneseve. “Unë...