16.5 C
Tirana
E diel, 2 Tetor, 2022
Ballina Etiketimet Jashtme

Etiketim: jashtme

Motra e Nuredin Dumanit jep dorëheqjen nga detyra në ministrinë e...

0
Motra e Nuredin Dumanit, ka dhënë dorëheqje nga detyra e saj pak minuta më parë. Përmes një letre të bërë publike, Xhuljana Dumani shkruan “...

Ministrja e Jashtme gjermane: BE të mbajë premtimin për nisjen e...

0
Ministrja e Jashtme e Gjermanisë, Annalena Baerbock ka thënë sot se Bashkimi Evropian duhet të mbajë premtimin për nisjen e negociatave për anëtarësimin e...

Ministrja e Jashtme shqiptare në OKB: Rusia duhet të përgjigjet për...

0
Bota duhet të dëgjojë të vërtetën e agresionit të paligjshëm të Rusisë kundër një vendi të pafajshëm, ka thënë Ministrja e Jashtme e Shqipërisë,...

“Kosova për ne është e shenjtë!”- Ministrja e Jashtme: Po i...

0
Ministrja e Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka ka deklaruar gjatë punimeve të Kongresit të PS-së se Kosovës po i bëhet një padrejtësi e madhe...

Komisioni Parlamentar për Politikë të Jashtme nga Shqipëria vizitoi Ministrinë e...

0
Komisioni Parlamentar për Politikë të Jashtme nga Shqipëria vizitoi Ministrinë e MbrojtjesNë kuadër të vizitës dyditore në vendin tonë, delegacioni i Komisionit për Politikën...

Ministrja e Jashtme takohet me ambasadoren e SHBA në OKB: Dënojmë...

0
Ministrja e Jashtme e Shqipërisë, Olta Xhaçka ka zhvilluar një takim me ambasadoren e SHBA në OKB, Linda Thomas-Greenfield.Në një status në rrjetet sociale,...

Ministria e Jashtme e Shqipërisë me njoftim për shtetasit e saj...

0
Në njoftim thuhet se shtetasit shqiptarë të cilët gjenden në situata emergjente, kur ka një kërcënim real për shëndetin, sigurinë dhe jetën e tyre...

Lufta në Ukrainë/ Ministrja e Jashtme: Ballkani Perëndimor teatri i dytë...

0
Nga foltorja e Kuvendit, ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme Olta Xhaçka ka deklaruar se pas Ukrainës , Ballkani i Perëndimor është teatri...

Tension mes ministrive të jashtme të Shqipërisë dhe Rusisë

0
Ministria e Jashtme ka reaguar ndaj mohimit të sulmit ndaj konsullatës shqiptare në Kharkiv.Pëmes një njoftimi zyrtar, ministria e konsideron "lajm të rrem" deklaratën...

​Putin akuzoi sërish për mercenarë shqiptarë në Ukrainë, reagon Ministria e...

0
Ministrja e Jashtme e Shqipërisë, Olta Xhaçka ka mohuar edhe njëherë lajmet, kësaj here nga presidenti Vladimir Putin, se në Ukrainë është shtuar numri...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS