5.5 C
Tirana
E diel, 27 Nëntor, 2022
Ballina Etiketimet Italinë

Etiketim: Italinë

Marrëveshja për pensionet me Italinë, Xhaçka: Arrihet marrëveshja, shqiptarëve do t’i...

0
Ministria e Evropës dhe Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka ka reaguar në lidhje me marrëveshjen për pensionet mes Shqipërisë dhe Italisë. Përmes një postimi në...

Shqipëria po infekton Italinë/ Presidenti i Toskanas: Stop fluturimeve nga Tirana

0
Shtimi i rasteve të shumta Toskanë, Itali, ka bërë që presidenti i këtij rajoni të kërcënojë me bllokimin e fluturimeve nga Tirana. Enrico Rossi ka...

Më shumë se 35 mijë të vdekur nga Covid-19, Meksika kalon...

0
Më shumë se 35 mijë persona kanë vdekur nga Covid-19 në Meksikë. Shteti amerikano-latin ka tani numër më të lartë vdekjesh sesa Italia, një...

​KE miraton skemën e taksave për Italinë

0
Komisioni Evropian miratoi sot skemat e taksave për Italinë me vlerë 7,6 miliardë euro, për të mbështetur kompanitë dhe punëtorët e vetëpunësuar. Komisioni dha...

Festa e Republikës, Meta uron Italinë: Shpresoj ta kapërcejmë këtë situatë

0
Presidenti Ilir Meta i ka uruar Italisë Festën e Republikës. Përmes një letre drejtuar homologut Sergio Mattarella, Kreu i Shtetit Shqiptar shpreh urimet e ngrohta...

Festa e Republikës, Meta uron Italinë: Shpresoj ta kapërcejmë këtë situatë

0
Presidenti Ilir Meta i ka uruar Italisë Festën e Republikës. Përmes një letre drejtuar homologut Sergio Mattarella, Kreu i Shtetit Shqiptar shpreh urimet e...

Sekretari i Partisë Socialiste Italiane: Shembja e teatrit humbje e madhe...

0
Në emisionin ''Tempora'' nga Sonila Meço në ''RTV Ora'', u transmetua intervista eksluzive me Sekretarin e Partisë Socialiste Italiane, Vincenzo Maraio. Alba Kepi: ''Pak ditë më...

“Guardiola e adhuron Italinë, Serie A është e ardhmja e tij”

0
E ardhmja e Pep Guardiolës me Manchester Cityn, varet nga vendimi që do të marrë CAS. Kampionët e Anglisë presin një përgjigje pozitive nga...

A u hap kufiri me Italinë? Drejtoria e Përgjithshme Detare reagon...

0
Drejtoria e Përgjithshme Detare dhe Autoriteti Portual Durrës ka reaguar në lidhje me një lajm që sipas tyre është komunikuar nga Kompania e trageteve...

“Dua të drejtoj Realin dhe Italinë”, Mancini trembet nga legjenda italiane

0
Fabio Cannavaro ka nisur rrugën e trajningut. Ai ka pranuar se ëndrrat e tij në këtë profesion janë të drejtojë kombëtaren e Italisë dhe...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS