24.5 C
Tirana
E enjte, 21 Shtator, 2023
Ballina Etiketimet Italiane

Etiketim: italiane

“Kthehuni në Shqipëri me gomone” 72-vjeçari italian përndjek për 14 vite...

0
Një 72-vjeçar shtetas italian ka përndjekur dhe ofenduar për 14 vite me radhë  fqinjët e tij me kryefamiljar një shqiptar, bashkëshorten e tij rumune...

Do të pastronte paratë e mafies italiane, SPAK dërgon në gjyq...

0
Prokuroria e Posaçme Anti-korrupsion dhe krimit të Organizuar ka përfunduar hetimet për Rezart Taçin. Mësohet se SPAK ka dërguar për gjykim Rezart Taçin, Artur Ballën...

Albin Kurti në mediat italiane: Rrezikojmë luftë! Pas Serbisë është Putini

0
Prishtinë – “Rreziku i një konflikti të ri ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është i madh. Do të isha i papërgjegjshëm nëse do të thoja...

Akuzohet nga prokuroria italiane se ka firmosur dokumente false, mjeku pediatër:...

0
  Mjeku Pediatër Rheumatolog në QSUT, Aurel Vula ka reaguar pas akuzave se nga prokuria Italiane se ka ndihmuar pacientë shqiptarë  që të përfitojnë dokumente...

Gazetarja italiane dhuron spektakël nga bregdeti!

0
Mbylli sezonin sportiv, gazetarja seksi italiane dhuron spektakël nga bregdeti!Me mbylljen e sezonit sportiv, prezantuesja italiane Dileta Leota po shijon pushimet e verës.Bukuroshja shfaqet...

U takua me homologen italiane, Çuçi: 25 vite më parë krijonim...

0
Ministrja e Brendshme e Italisë, Luciana Lamorgese, ndodhet në Tiranë për një vizitë zyrtare me rastin e 25 vjetorit të nënshkrimit të Protokollit të...

Foto-Lajm/Ja momenti kur shpëtohen nga uji turistët italianë në Vlorë

0
Ndërsa jahti ishte duke u fundosur ky është momenti kur turistët italianë janë shpëtuar në Zvërnec të Vlorës këtë të martë. Mësohet se në jaht...

Media serbe ia përmend gazetares italiane Kosovën dhe Shqipërinë, kjo është...

0
Gazetarja e njohur sportive, italianja Diletta Leotta, është mjaft aktive në rrjetet sociale, ku mburret me krenari për "atributet e saj".Italianja ka pak më...

Meta uron Mattarellën për Festën e Republikës Italiane: Mirënjohje për mbështetjen...

0
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka dërguar sot një mesazh urimi për Presidentin e Italisë, Sergio Mattarella, me rastin e Festës së Republikës Italiane.Në...

Thrilleri i 19 viteve më parë, kur Milani fitonte finalen italiane...

0
Almanaku sportiv - Më 28 maj 2003, si sot 19 vite më parë, Milani fitoi Ligën e Kampionëve në finalen tërësisht italiane kundër Juventusit....

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS