9.5 C
Tirana
E enjte, 1 Dhjetor, 2022
Ballina Etiketimet Iranit

Etiketim: Iranit

Autoritetet detyrojnë lojtarët e Iranit të këndojnë himnin, tifozët shpërthejnë në...

0
Një episod i çuditshëm ka ndodhur në momenti kur Irani ishte duke kënduar himin kombëtar përpara fillimit të ndeshjes. Në videon e bërë virale shiheni...

Samit virtual për lirinë e Iranit

0
Çdo vit opozita iraniane zhvillon tubimin e përvitshëm “Liri për Iranin”, ku dhjetëra mijëra iranianë dhe mbështetës të rezistencës nga e gjithë bota marrin...

Pompeo i bën thirrje Këshillit të Sigurimit të zgjasë embargon ndaj...

0
Sekretari amerikan i Shteti, Mike Pompeo, i kërkoi Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara të zgjasë një embargo armësh ndaj Iranit, duke paralajmëruar...

Shqipëria e kërcënuar nga luftëtarët e huaj, radikalizimi nga terrorizmi i...

0
Departamenti Amerikan i Shtetit publikoi këtë të mërkurë (24 qershor) raportin vjetor për terrorizmin në botë. Në raportin për Shqipërinë thuhet se vendi “vazhdoi mbështetjen...

Pompeo i kërkon botës të adresojë “provokimet bërthamore” të Iranit

0
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se veprimet e Iranit bëjnë thirrje për të gjitha vendet që të kundërshtojnë "shantazhin bërthamor" dhe të...

SHBA-ja vendos sanksione shtesë ndaj Iranit

0
Shtetet e Bashkuara kanë vendosur sanksione ndaj nëntë personave të lidhur me Udhëheqësin suprem të Iranit, Ayatollah Ali Khamenei, midis tyre shefi i shtabit,...

Mnuchin: SHBA-ja do të rrisë presionin ndaj Iranit

0
Sekretari amerikan i Thesarit, Steven Mnuchin ka thënë të hënën se Shtetet e Bashkuara do të rrisin presionin ekonomik ndaj Iranit, për shkak të...

Flet eksperti ne SHBA: MEK ne shenjester te Iranit, cenohet siguria...

0
Ardian Shtuni, ekspert i sigurisë ndërkombëtare deklaroi prezenca e MEK në Shqipëri cënon sigurinë publike të vendit. Në një lidhje skype nga Washingtoni për...

Shmanget sulmi ne Shqiperi nga agjente sekrete te Iranit – Lajmi...

0
Në Shqipëri është zbuluar një celulë terroriste iraniane.   Drejtori i Policisë së Shtetit ka bërë të ditur se...

Ish-ministri: Macron po e shtyn Ballkanin drejt Rusise, Turqise dhe Iranit...

0
Ish ministri bullgar i Punëve të Jashtme Solomon Pasi, ka dekalruar se shtyrja e negociatave për anëtarësimin në BE të Maqedonisë...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS