15.5 C
Tirana
E premte, 9 Dhjetor, 2022
Ballina Etiketimet Inteligjentë

Etiketim: inteligjentë

Xhaka nuk gjobitet, FIFA pranon gjetjen inteligjente të shqiptarit

0
Është diskutuar gjatë festimi i Granit Xhakës në fundin e ndeshjes me bluzën “Jashari” pas fitores me Serbinë, ku u aludua madje edhe për...

Siguria rrugore/ Kamera dhe sistem-radari, 10 makina të tjera inteligjente mbërrijnë...

0
10 makina të tjera inteligjente kanë mbërritur në Shqipëri, ku në foku do të jetë kontrolli i sigurisë rrugore dhe për të kapur shoferët...

Makina inteligjente vijon monitorimin në terren, 78 patenta të pezulluara gjatë...

0
Policia rrugore ka vijuar me monitorimin në askset e vendit me “makinën inteligjente”. Kontrollet janë kryer në Bypass-in e Fierit dhe në aksin rrugor...

Makina inteligjente “bën kërdinë” në rrugët e Tiranës, qindra gjoba dhe...

0
Policia e Shtetit me anë të pajisjes inteligjente dhe radarve automatikë në akset rrugore, ka gjetur dhe pezulluar 256 leje drejtimi, si dhe janë...

Makinat inteligjente vijojnë monitorimet intensive për parandalimin e aksidenteve rrugore, deri...

0
Parandalimi i aksidenteve rrugore vijon monitorimet me makinën inteligjente dhe të pajisur me radarë dhe lezues të targave. Gjatë fundjavës që lamë pas makina inteligjente...

Një tjetër pajisje inteligjente në shërbim të Policisë Rrugore

0
Prej të mërkures, Njësia Operacionale e Policisë Rrugore ka në përdorim një pajisje bashkëkohore, lexues automatik targash, krahas makinës inteligjente POLISCAN, radarëve automatikë dhe...

Befason Japonia, nxjerr maskën inteligjente anti-COVID në 8 gjuhë (FOTO)

0
Një maskë e sigurt kundër koronavirusit, e pajisur me një pajisje start-up, e specializuar në robotikë, e cila dialogun me smartphone dhe lejon përkthimin...

Dasho: Strukturat s’janë treguar vizionare për aplikimin e masave inteligjente

0
Niveli i përhapjes së COVID-19 ka patur një rënie të lehtë në 24 orët e fundit, teksa Ministria e Shëndetësisë njoftoi se janë identifikuar 68 raste të...

Fakte interesante të cilat i befasojnë edhe njerëzit më inteligjentë në...

0
Fakte interesante të cilat i befasojnë edhe njerëzit më inteligjentë në botë

Njerëzit inteligjentë e gjejnë më vështirë dashurinë e jetës

0
Njerëzit inteligjentë janë më analitikë kur është fjala për dashurinë. Kjo për shkak se njerëzit inteligjentë kanë tendenca të kenë parashikime më të mira...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS