24.5 C
Tirana
E diel, 26 Qershor, 2022
Ballina Etiketimet Hapja e Negociatave

Etiketim: Hapja e Negociatave

McAllister në Tiranë: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kanë plotësuar kushtet...

0
Shqipëria dhe Maqedonia Veriut kanë plotësuar kushtet për hapjen e negociatave, ka thënë kreu i Komitetit për Punën e Jashtme në Parlamentin Evropian, David...

Mbështetje për hapjen e negociatave, delegacioni i Parlamentit Evropian viziton Tiranën

0
Kreu i Komitetit për Punën e Jashtme në Parlamentin Evropian, David McAllister bashkë me një grup eurodeputetësh po zhvillojnë një vizitë zyrtare në Tiranë.Siparin...

Rama-Varhelyi: Synohet hapja e negociatave me BE-në brenda presidencës franceze

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama priti sot në një vizitë zyrtare Komisionerin për Zgjerim dhe Fqinjësinë në Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi.Pika kryesore e bisedimeve...

Parlamenti Evropian voton raportin: Shqipëria gati për fillimin e negociatave me...

0
Komiteti i Punëve të Jashtme të Parlamentit Europian votoi me 66 vota pro, 4 kundër dhe 3 abstenime raportin e Isabel Santos mbi vlerësimin...

Rama në Berlin për çeljen e negociatave

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama takohet sot në Berlin me kancelarin gjerman Olaf Scholz. Ndër të tjera, Rama pritet të kërkojë nga Scholz përkrahje...

Rama: Nëse nuk hapen negociatat me BE-në, Shqipëria do të kërkoj...

0
Kryeministri Edi Rama tha sot Shqipëria do të pres vendimmarrjen e Këshillit të Bashkimit Evropian lidhur me hapjen e negociatave me shpresën se Bullgaria...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS