fbpx
24 C
Tirana
Wednesday, June 3, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Forta

Etiketim: forta

Lëkundje të forta në Tiranë e Durrës!

0
Një lëkundje e fortë tërmeti u ndje rreth orës 22.23 të së hënës në Tiranë dhe Durrës. Lekundja ka pasur nje magnitude 3.2 me epiqender...

A u thye “kështjella” e vetingut në Shqipëri? Ish-prokurorja Sevdari hedh...

0
Pezullimi i anëtarit të Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, Luan Daci ka rindezur një debat për cilësinë e gjykimit të institucioneve të vetingut. Euronews Albania...

Gratë më të forta janë ato që luftojnë ankthin

0
Grua e fortë është ajo që lufton ankthin e saj për një kohë dhe vazhdon ta bëjë atë me guxim. Ajo nuk është viktimë...

Gjërat për të cilat grave të forta nuk u bëhet vonë

0
Një grua e fortë është e pasionuar, e zjarrtë dhe gjithmonë e përgatitur për t’u përballur me një sfidë. Gratë e forta janë shumë...

3 kumbulla në ditë për kocka më të forta

0
Një rol të rëndësishëm në rritjen e dendësisë minerale të kockave luan edhe konsumimi i rregullt i kumbullave. Gjatë një studimi morën pjesë gra,...

Fillon java e kontrasteve të forta: Shtrëngata shiu që nga e...

0
Ditëve verore me zagushi gjatë kësaj jave do t’i vijë fundi. Paqëndrueshmëria, e cila do të prekë Mesdheun, parashikohet të sjellë kontraste të forta...

Arsyet pse gratë e forta e kanë të vështirë të gjejnë...

0
Gjithkush, në kërkim të dashurisë. Por për disa arsye, disa e kanë më të vështirë se të tjerët. E kanë të vështirë që të...

Rihapja e shkollave për maturantët, mësimi nën masa të forta anti-Covid

0
Shkollat janë bërë gati për të pritur maturantët në 18 maj. Në klasa nuk do të lejohen më shumë se 12 nxënës, ndërsa rregullat...

Ndërpritet mbledhja e Këshillit Politik për Reformën/ Debate të forta mes...

0
Takimi i Këshillit Politik, ku janë prezent edhe përfaqësuesit e opozitës së bashkuar Petrit Vasili e Oerd Bylykbashi ka pasur debate, ku këta dy...

Rezultatet do t’i vërehen pas një jave: Tri ushtrime të thjeshta...

0
Këto lëvizje të thjeshta do të transformojnë figurën tuaj në një periudhë të shkurtër Ky trening është i krijuar që të shkrijë dhjamin nga ana...