4.5 C
Tirana
E hënë, 6 Shkurt, 2023
Ballina Etiketimet Fëmijët

Etiketim: fëmijët

Vrau vëllanë dhe gruan, autori mori në telefon fëmijët e tij:...

0
Një ngjarje e rëndë është raportuar ditën e sotme në qytetin e Gramshit, ku një 75-vjeçar ka vrarë bashkëshorten dhe vëllain e tij. Burime bëjnë...

Shmangia e këtyre 5 gabimeve si prindër i ndihmon fëmijët të...

0
Është krejt e natyrshme që prindërit të shqetësohen për mirëqenien e fëmijëve të tyre. Ata duan që fëmijët e tyre të jenë të suksesshëm...

Britani/ Gjykata merr vendimin për çiftin që torturonte fëmijët

0
Britania është tronditur nga rasti i abuzimit të fëmijëve nga një çift, i cili ndër të tjera i la të vdisnin nga uria duke...

“Do ketë kaluar ndonjë traumë…”/Fjorentina Halili e revoltuar me deklaratat shokuese...

0
Sot në emisionin “Live from Tirana” ishte e ftuar ish-banorja e “Big Brother” Fjorentina Halili. Fjorentina njihet për natyrën e saj të të thënit...

Lavazhierja e Milotit, Zana Lleshi: Më përbuzin, por do ushqej fëmijët...

0
  Prej disa ditësh, është bërë e njohur historia e Zana Lleshit, lavazhieres nga Miloti, e cila punon për të rritur 5 fëmijët e saj,...

Tortura të tmerrshme, aq sa detyruan fëmijët të hanë jashtëqitjen e...

0
Një çift nga kantoni i Cyrihut ka torturuar për vite me radhë dy nga shtatë fëmijët e tyre. Ndër të tjera, babai kosovar dhe...

Në çfarë moshe mund të lahen vetëm fëmijët?

0
Larja është një proces i këndshëm për fëmijët që në moshë shumë të vogël pasi për ata është i njohur nga barku i nënës...

Arsyet se pse fëmijët tuaj nuk duhet ta anashkalojnë vaktin e...

0
Vendosja e rutinës së ngrënies së mëngjesit të shëndetshëm për fëmijët e tyre, për shumicën e prindërve është një sfidë. Jo rrallë fëmijët shfaqin...

Ushqimet që mbrojnë fëmijët nga viruset

0
Periudha që po kalojmë është tipike e shpërthimit të viruseve. Ushqyerja luan një rol të rëndësishëm në mbrojtjen e organizmit nga ftohjet dhe viruset,...

Pse fëmijët mbipeshë kanë performancë të dobët në shkollë, përgjigjen studiuesit

0
Studiuesit zbuluan se pesha e rëndë dhe rritja e BMI-së tek fëmijët mund të ndikojnë në fushat kryesore të lidhjes së trurit. Kjo nga...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS