fbpx
26 C
Tirana
Saturday, June 6, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Ekonomia

Etiketim: Ekonomia

Basha me fermerët e Divjakës: Ekonomia në krizë të thellë, konsumi...

0
Kryedemokrati Lulzim Basha është takuar me banorë dhe fermerë të Divjakës dhe Karbunarës. Ai thotë se me banorët dhe fermerët e Divjakës dhe Karbunarës ndanë...

Ekonomia shqiptare pritet të humbë 1.8 miliardë euro nga Covid-19, qeveria...

0
Parashikimet për ecurinë ekonomike të Shqipërisë këtë vit, sa vijnë e bëhen më pesimiste, duke na renditur ndër vendet që priten të ketë më...

​OKB: Ekonomia globale do të tkurret 3.2 për qind për 2020...

0
Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) parashikojnë që ekonomia globale do të tkurret 3.2 për qind këtë vit për shkak të Covid-19. Në raportin...

Basha: Ekonomia rënie me 9%. Ramavirusi paguan miqtë oligarkë, jo njerëzit...

0
Kryedemokrati Lulzim Basha publikon një grafik të Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim teksa flet për përkeqësim të situatës ekonomike. “Ekonomia jonë pritet të tkurret...

Ermal Fejzullahu: Dasmat nuk bën të anulohet, dëmtohet ekonomia e vendit

0
Ministri i Shëndetësisë në detyrë, Arben Vitia ditë më parë në një konferencë për media njoftoi se këtë vit mund të anulohen dasmat dhe...

Vasili: Ekonomia e Shqipërisë drejt humneres – lajmi fundit – lajmi...

0
Megjithese ekonomia po shkon drejt kolapsit parlamenti i karavidheve vazhdon noterizimin e vjedhjese se qeverise. Rritja e ekonomike...

Ekonomia turke drejt normalizimit pas marrëveshjes me Amerikën

0
Për një kohë të gjatë, Turqia ka qenë e ekspozuar ndaj problemeve për shkak të luftës civile tetë vjeçare në Siri dhe luftimit të...