34.5 C
Tirana
E martë, 9 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Drejtësi

Etiketim: drejtësi

Harta e re gjyqësore, Manja thirrje avokatëve: Bojkotimi nuk është zgjidhje!...

0
Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja ka reaguar pasi avokatët kanë paralajmëruar bojkotin e seanca gjyqësore për katër ditë, për shkak se kundërshtojnë hartën e...

Harta e re gjyqësore, Berisha: Ndëshkohen banorët e 10 qyteteve, kufizon...

0
Kryetari i PD-së, Sali Berisha ka reaguar këtë të hënë në lidhje me hartën e re gjyqësore. Në një deklaratë për mediat, Berisha tha se18...

KPA nxjerr jashtë sistemit të Drejtësisë kryeprokuroren e Tiranës Imeraj

0
Në Shqipëri, Kolegji i Posaçëm i Apelimit vendosi sot shkarkimin nga detyra të drejtueses së Prokurorisë së Tiranës, Elizabeta Imeraj."Trupi gjykues, duke bërë një...

Shënim/ Drejtësia jonë e re nuk mund të ndërtohet mbi mendësinë...

0
Nga Edona Llukaçaj Rikonfirmimi në detyrë i prokurores Elizabeta Imeraj, drejtuese e Prokurorisë së Tiranës, nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK), vitin e kaluar,...

Ministrja Gjonaj: Ja cilët e kanë penguar Reformën në Drejtësi deri...

0
Në një bilanc të katër viteve nga miratimi i reformës në drejtësi, Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj përmendi një sërë problematikash më të cilat...

’’Drejtësi e vonuar’’, shkarkimi i ambasadores në Greqi sjell entuziazëm tek...

0
GREQI Media greke ka mbuluar gjerësisht vendimin e fundit të ministrit në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, për pushimin nga...

Reforma në Drejtësi, Meta: I gatshëm për bashkëpunim për rekomandimet e...

0
Reforma në Drejtësi, Meta: I gatshëm për bashkëpunim për rekomandimet e ‘Venecias’ Presidenti Ilir Meta ka shkruar në rrjetin social se është kurdoherë i gatshëm...

Reforma në Drejtësi/ Soreca: Të vazhdojë zbatimi i saj, duhen magjistratë...

0
Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca, thekson se Reforma në Drejtësi po ecën përpara dhe zbatimi i saj duhet të vazhdojë. Përmes një mesazhi...

Soreca: Reforma në drejtësi duhet të vazhdojë. Magjistratët e rinj të...

0
Ambasadori i BE, Luigi Soreca ka reaguar sërish për Reformën në Drejtësi në vendin tonë, ndërsa jep dhe një mesazh për magjistratët e rinj....

“S’bëjmë kompromise për Reformën në Drejtësi”/ Spiropali: Po e realizojmë dhe...

0
Nga foltorja e Kuvendit, Ministrja e shtetit për marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, u shpreh e vendosur për të çuar përpara Reformën në Drejtësi,...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS