22.5 C
Tirana
E mërkurë, 17 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Bundesligë

Etiketim: Bundesligë

Dikur yll botëror, ndërsa tani është zgjedhur zhgënjimi i sezonit në...

0
Futbollistët e Bundesligës janë përfshirë në përzgjedhjen e më të mirëve për sezonin që lamë pas. Është Robert Lewandowski që ka marrë më së shumti...

Milot Rashica dhe Werderi mbeten në Bundesligë

0
Një autogol ishte thuajse vendimtar në garën për të përcaktuar skuadrën e fundit që do të luajë në Bundesligën e Gjermanisë në futboll në...

Stuttgarti dhe A. Bielefeld në Bundesligë, në play out Werderi i...

0
Stuttgarti është skuadra e dytë pas Arminias së Bielefeldit që siguron ngjitjen në Bundesligën e Gjermanisë. Edhe u pse u mposht 1-3 nga Darmstadti...

Flet Rashica pas mbylljes së sezonit në Bundesligë: Luftë deri në...

0
Ylli nga Kosova i Werder Bremenit, Milot Rashica, e ka shfrytëzuar llogarinë e tij në Instagram për të folur pas fitores bindëse të skuadrës...

Përfundon Bundesliga, Werder i Rashicës siguron edhe një mundësi për të...

0
Kanë përfunduar edhe ndeshjet e javës së fundit në Bundesligë gjermane. Bayern Munich është shpallur kampion, duke e siguruar titullin e tetë me radhë javë...

Elseid Hysaj drejt kalimit në Bundesligë

0
E ardhmja e Elseid Hysajt ende është e paqartë, nëse do të largohet apo do të qëndrojë te Napoli. Mbrojtësi shqiptar është prej vitesh te...

“Dita D” për Milot Rashicën dhe Valon Berishën në Bundesligë

0
Sot është dita e fundit e kalendarit sportiv në Bundesligën gjermane, transmeton Insporti. Me fillim nga ora 15:30, do të nis java e 34-të dhe...

Shkodran Mustafi mendon për rikthimin në Bundesligë pas më shumë se...

0
Shkodran Mustafi ka lënë të kuptohet se ai mund largohet nga Arsenali dhe po mendon për një rikthim në Gjermani. Mbrojtësi shqiptar, tani 28 vjeç,...

Lewandowski vazhdon të thyejë rekorde në Bundesligë

0
Ylli polak ka shënuar dy gola në ndeshjen që Bayern Munich po e fiton 3:1 ndaj Freiburg. Lewandowski shënoi në minutat 24’ dhe 37’ të ndeshjes. Me këto dy gola,...

Duel indirekt mes Rashicës dhe Berishës për qëndrim në Bundesligë

0
Kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro në Bundesligën gjermane, transmeton Insporti. Bayern Muncheni u shpall kampion në mesjavë pas fitores 1-0 ndaj Werderit të Milot...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS