18.5 C
Tirana
E martë, 16 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Bimë

Etiketim: bimë

Granata dhe bimë narkotike në banesë, arrestohet 26-vjeçari në Himarë

0
Një 26-vjeçar është arrestuar në Himarë, pasi kultivonte bimë narkotike në banesë. Shtetasi me iniciale A. M., akuzohet , për veprat penale “Kultivimi i bimëve...

Arrestohet kryeplaku i fshatit në Skrapar, kultivonte rreth 300 bimë kanabis

0
SKRAPAR- Arrestohet kryeplaku i fshatit Prishtë të Skraparit pasi dyshohet se kultivonte kanabis në parcela. Në pranga është vënë kryeplaku me iniciale J.L.,39...

Kjo bimë përmirëson ndjeshëm shikimin dhe heq yndyrën nga mëlçia

0
Plakja shkakton ndryshime në qelizat, indet dhe organet, duke ndryshuar kështu tërë trupin, si brenda ashtu edhe jashtë. Procesi normal i plakjes...

Vlorë/ Arrestohen dy persona në Selenicë, zbulohen bimë kanabisi

0
VLORË Policia e Vlorës ka goditur tre raste të tentativës për kultivim të bimëve narkotike në fshatin Drashovicë. Në vijim të kontrollit të pandërprerë...

Kjo bimë pastron mushkëritë, shëron gastritin, qetëson inflamacionin e lukthit dhe...

0
Mëllaga e zezë është bimë e cila në mjekësinë popullore përdoret nga lashtësia Kryesisht rritet deri në 80 cm në lartësi dhe ka fletët në...

Kultivonte bimë narkotike, arrestohet 43-vjeçari në Fier

0
Një rast i kultivimit të bimëve narkotike është goditur në Fier dhe për pasojë një person ka rënë në pranga. Burimi: top-channel.tv

Bimë narkotike në oborret e shtëpive/ Tepelenë, arrestohen 2 persona dhe...

0
Dy shtetas kanë rënë në pranga dhe një tjetër është proceduar penalisht në Tepelenë, në vijim të kontrolleve intensive të territorit për parandalimin e...

Arsyet pse duhet të mbani bimë në shtëpi dhe zyrë

0
Njerëzit shpenzojnë rreth 90% të kohës së tyre në ambiente të mbyllura. Dhe kjo është … shumë. Por nëse keni bimë në shtëpinë ose...

Bar veshi është bimë shëruese: Ilaçi natyral i cili ndihmon te...

0
Ithtarët e mjekësisë tradicionale posaçërisht e theksojnë çajin e kësaj bime Bar vershi (Sempervivum tectorum), në gjuhën popullore është i njohur edhe si burgulli i...

Mbajeni këtë bimë brenda dhe kurrë minjtë s’do të futen në...

0
Minjtë janë alergjikë ndaj mentës. Prandaj menta është mjet natyral, efikas, jotoksik me aromë të këndshme në luftën kundër minjve. Njëra ndër mënyrat është që...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS