23.5 C
Tirana
E premte, 20 Maj, 2022
Gjigandi
Ballina Etiketimet Bazë

Etiketim: bazë

Shkencëtarët po krijojnë mish me bazë bimore

0
Disa shkencëtarë në Izrael, po krijojnë mish me bazë bimore, që përmban yndyrë, gjak dhe muskuj. Duke imituar strukturën e mishit të lopës, biftekët...

PD i bën ftesë të hapur Jozefina Topallit për rikthimin ‘në...

0
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazmend Bardhi ka vizituar qytetin e Shkodrës ditën e sotme, ku po zhvillohet procesi me strukturat për propozimet...

Si ta ҫlodhësh fytyrën ҫdo mbrëmje me dy produkte bazë

0
Nëse je e vëmendshme me recetat e bukurisë, me siguri ke parë që një pjesë e mirë e produkteve të pastrimit kanë në përbërjen...

Kush është i arrestuari për të shtënat drejt kompleksit “Eiffel”, e...

0
Një person i cili e kishte kthyer shtëpinë e tij në bazë armatimi, si pjesë e një grupi kriminal u arrestua ditën e sotme...

Myftaraj: Kurbën e infektimeve e bën Mero Baze. Kryetarja e komitetit...

0
I ftuar në “360gradë” nga Artur Zheji në RTV Ora, Kastriot Myftaraj tha se kurbën e infektimeve në vendin ton e bën Mero Baze. Myftaraj: Si...

Flet Prenkaj, thotë se pezullimi i tij nuk ka bazë ligjore

0
Drejtori i Përgjithshëm në Ministrinë e Jashtme, Albert Prenkaj, është pezulluar sot nga detyra me një vendim të ministres së Punëve të Jashme, Meliza...

Basha në Ndroq: Plani ynë për bujqësinë, subvencionet drejtpërdrejtë tek fermeri,...

0
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha takoi sot fshatarë dhe fermerë të Njësisë Administrative të Ndroqit. Në takimin me banorë të zonës, z.Basha...

Fuga me kritika: Pyetjet e provimit ishin për fëmijë, asnjë bazë...

0
Provimi i maturës së Gjuhë-Letërsisë hapi një debat të gjerë në rradhët e maturantëve dhe shumë ekspertëve të arsimit dhe ministrisë përkatëse për mënyrën...

Arsyeja pse tradhtohet dhe si ndryshon kjo në bazë të gjinisë…

0
Një studim i bërë nga Universiteti i Miçiganit sugjeron se arsyet se përse dikush tradhton mund të ndryshojnë dhe në bazë të gjinisë. Anketimi...

Pashalimanin do ta marrë Turqia? Reagon Ministria e Mbrojtjes: Po e...

0
Mediat greke shkruan sot se “Pashalimani” mund të bëhet një bazë ushtarake e Turqisë, pasi kryeministri shqiptar Edi Rama i kishte premtuar Erdoganit dicka...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS