14.5 C
Tirana
E enjte, 26 Maj, 2022
Ballina Etiketimet Bashkuara

Etiketim: Bashkuara

Ndarja nga jeta e presidentit të Emirateve të Bashkuara Arabe, Meta...

0
Presidenti Meta ka përcjellë një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Presidentit të Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheikh Khalifa bin Zayed Al Nahyan.Përmes...

Historike! Emiratet e Bashkuara Arabe çojnë raketën e parë në Mars

0
Emiratet e Bashkuara Arabe arritën të ngrenë më sukses në ajër raketën e tyre të parë drejt Marsit, dhe shpresojnë që misioni i tyre...

FOTO/ Binjakët lindën të bashkuara, arrijnë të ndahen me sukses pas...

0
Dy vajza binjake, të cilat lindën të bashkuara, i janë nënshtruar një operacioni dhe kanë arritur të ndahen me sukses. Truc Nhi dhe...

A po e humbasin Shtetet e Bashkuara të Amerikës kontrollin e...

0
A po e humbasin Shtetet e Bashkuara të Amerikës kontrollin e epërsisë botërore? Sipas një sondazhi të fundit shumë vetë në Gjermani mendojnë se...

Kanye West zbulon se cila është gjëja e parë që do...

0
Kanye West ka njoftuar se po kandidon për president të Shteteve të Bashkuara pak ditë më parë. Bashkëshortja e reperit, Kim Kardashian, më parë tha...

Kombet e Bashkuara: Koronavirusi po rrezikon luftën kundër HIV/AIDS

0
Kombet e Bashkuara paralajmëruan se koronavirusi po e rrezikon përparimin e disa viteve në luftën kundër virusit HIV. Sipas tyre, HIV mund të çojë...

Meta letër për Donald Trump: Një kohë shumë e vështirë për...

0
Sot SHBA feston 244 vjetorin e Pavarësisë dhe në këtë ditë të shënuar, presidenti Ilir Meta i ka dërguar një letër urimit presidentit amerikan...

Sportet e luksit/ Rinisin garat me gamilje në Emiratet e Bashkuara,...

0
Emiratet e Bashkaura Arabe kanë njoftuar këtë muaj rinisjen e garave me gamilje pasi koronavirusi pezulloi për pesë-muaj sportin e preferuar të milionerëve. ...

Microsoft pezulloi fushatat e saj reklamuese në Shtetet e Bashkuara të...

0
Kompania nuk dëshiron të reklamojë përkrah ‘gjuhës së urrejtjes, pornografisë, dhe përmbajtjes terroriste’. “Bazuar në shqetësimet që i kishim kthyer në maj, ne i pezulluam...

Koronavirusi/ Ilaçi shpresëdhënës do të shitet 3120 dollarë në Shtetet e...

0
Trajtimi me Remdesivir kundër Covid-19 do të kushtojë mesatarisht 3,120 dollarë për pacientët me sigurim vullnetar në SHBA. Ilaçi i prodhuar nga kompania farmaceutike...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS